Turystyka

poleć serwis drukuj

Bisbee – poznaj magię najciekawszego miasteczka Arizony

01-23-2020

Fot. Off Madison...
Fot. Off Madison...
Fot. Off Madison...

Bisbee to miasto, które przypomina o górniczej przeszłości stanu Arizona. Charakteryzuje je barwna architektura i równie kolorowe postacie. Mówi się, że jest kapryśne, wielobarwne i może nieco nawiedzone. Bisbee to nie jest tylko zwykłe miejsce na mapie stanu Arizona.

Podobnie jak w przypadku wszystkich cennych skarbów, to miasto to ukryty klejnot, schowany tuż za punktem, w którym masz prawo uważać, że jesteś zbyt daleko, gdyż zbliżasz się do najbardziej wysuniętej na południe granicy Arizony.

Bisbee, które niedawno zostało uznane za „Najciekawsze historyczne małe miasto w Ameryce” przez czytelników USA Today oraz „Najlepsze miejsca, Frommera w 2018 roku”, to wyjątkowa lokalizacja, w której przeszłość miesza się z teraźniejszością w kalejdoskopie pasji, sztuki, koloru i ludzkiej życzliwości.

Gdy spacerujesz po krętych, wąskich uliczkach i zaułkach Bisbee, górnicza i historyczna rola miasta rozbrzmiewa tu dzięki doskonale zachowanej architekturze, muzeom i podziemnej trasie Queen Mine Tour. Znajdziesz pięknie zaprojektowane parki, miejsca kultury i historii, takie jak Bisbee Farmers Market czy najstarszy park baseballowy w Arizonie. Mają tu miejsce także wyjątkowe wydarzenia, do których należą Historic Home Tour, Bisbee Stair Climb, Bisbee Pride, Mariachi Festival, doroczne degustacje czekolady, Altered Book Show, Sidepony Music Festival i Alice in Bisbeeland, które ukazują lokalną społeczność zajmującą się rozrywką skierowaną do mieszkańców i zwiedzających. Dla zainteresowanych „upiorną” stroną miasta oferowana jest wieczorna piesza wycieczka z Old Bisbee Ghost Tour, która przedstawi opuszczoną i mroczna część Bisbee.

Możesz być niemal pewny, że Bisbee zachwyci i oczaruje Cię swoim urokiem. Gdy odkryjesz Bisbee, pozostanie ono w twoim sercu na zawsze.

Promocja


Więcej informacji jak podróżować po Arizonie i jej atrakcjach znajdziesz na stronie www.visitarizona.com/polish. Tam można również zamówić bezpłatny przewodnik turystyczny po stanie Arizona.

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com