Robert Lewandowski...

Robert Lewandowski szantażowany przez byłego agenta?

11-02-2020

20 mln euro – tyle pieniędzy miał próbować wymusić od Roberta Lewandowskiego jego były agent piłkarski Cezary K., z którym kapitan reprezentacji Polski zerwał współpracę w 2018 roku. Na ujawnionym w mediach nagraniu ze stycznia tego roku K. mówi, że to kwota za „spokój”. Sprawa trafiła do sądu. Były agent piłkarza usłyszał zarzuty, za które grozi mu do 3 lat więzienia.

Cezary K. – były piłkarz Legii Warszawa i były poseł Platformy Obywatelskiej – był agentem Roberta Lewandowskiego przez 10 lat. Współpraca zaczęła się w 2008 roku, kiedy „Lewy” był piłkarzem Znicza Pruszków. K. negocjował dla niego umowy z Borussią Dortmund, a później z Bayernem Monachium.

6 stycznia br. panowie spotkali się w jednej z warszawskich restauracji. 2-minutowy fragment z tego spotkania opublikował portal Businessinsider. – O jakiej my emocjonalnie mówimy kwocie? –  pyta „Lewy”. –  To jest 20 milionów euro  – odpowiada Cezary K. i dodaje: „Tyle jest jakby warty myślę twój spokój, nie?”. Następnie przyznaje, że taką sumę podpowiedział mu... niemiecki dziennikarz z tygodnika „Der Spiegel”.

Gdy Lewandowski dopytuje K., za co dokładnie ten chce 20 mln euro, były poseł odpowiada w dwóch zdaniach: „Za to że będę krył do końca życia, że jesteś i twoja żona oszustami podatkowymi”.

Cezary K. usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z art. 191 paragraf 1 Kodeksu Karnego, który brzmi: „Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. – Zarzuty mają bezpośredni związek z żądaniem kwoty, która nie miała umocowania w umowach i stanowiła swoisty szantaż. To były groźby kierowane bezpośrednio w rozmowach prowadzonych pomiędzy oboma panami – powiedział rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie prokurator Marcin Saduś.

Co ciekawe, od czasu przywołanej rozmowy z Lewandowskim, Cezary K. złożył przeciwko piłkarzowi pozew o zapłatę ok. 39 mln zł. – Mój klient uważa żądania finansowe pana Cezarego K. za całkowicie nieuzasadnione, ale na dzisiaj nie otrzymał jeszcze odpisu pozwu i zna tylko doniesienia medialne. W związku z tym niemożliwe jest ustosunkowanie się do niego – mówi Business Insider Polska pełnomocnik piłkarza prof. Tomasz Siemiątkowski.              

opr. bo

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Listopad
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com