Robert Kubica Na niemieckim torze...

Robert Kubica wjechał na podium

11-02-2020

Po kilku przeciętnych wyścigach Robert Kubica stanął na podium serii DTM. 18 października br. na niemieckim torze Zolder Polak ukończył zawody na trzecim miejscu. Szybsi od jego BMW M4 byli tylko dwaj najlepsi kierowcy klasyfikacji generalnej: Rene Rastem i Nico Muellerem.

Cieszę się z tego wyniku nie tylko dlatego, że minęło sporo czasu, odkąd ostatnio stałem na podium, ale tym bardziej, że wiem, ile mnie to kosztowało – powiedział Robert Kubica po zdobyciu swojego pierwszego miejsca na podium w tej serii wyścigowej. Ten sukces zadedykował współpracownikom z Orlen Team ART. – To wielkie osiągnięcie jest efektem trudnej pracy. Mieliśmy problemy techniczne, ale nasz zespół pracował w nocy bardzo intensywnie. Dziś udało mi się odpłacić za ich trud. Cieszę się, że dojechałem jako trzeci – mówił.

Po 16 z 18 wyścigów sezonu 2020 serii DTM Robert Kubica zajmuje 16. pozycję w klasyfikacji generalnej. Polak nie zdecydował jeszcze, czy zostanie w DTM na następny sezon. – Umówmy się, że zbyt długo jestem w tym sporcie, aby po jednym podium decydować o całej przyszłości, czy żeby jeden dzień zmienił mój kierunek czy moje przemyślenia na temat tego, co chciałbym robić – przyznał w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego”.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Listopad
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com