Po powrocie do...

Reprezentacja Polski znowu w formie

10-17-2020

Po remisie z Włochami w Warszawie (0:0) oraz zwycięstwie z Bośnią i Hercegowiną w Gdańsku (3:0) biało-czerwoni zostali liderem swojej grupy Ligi Narodów UEFA. Powrót do składu Roberta Lewandowskiego sprawił, że gra naszej reprezentacji wygląda zdecydowanie lepiej, choć do euforii daleko.

W meczu z Włochami gra od początku była wyrównana i twarda. Obydwie drużyny walczyły o zwycięstwo, ale jednocześnie nie odpuściły gry w obronie. Skończyło się świetnym, choć bezbramkowym widowiskiem.

Bardzo cieszymy się, że udało nam się wywalczyć punkt. Mamy świadomość, że zagraliśmy z jedną z najlepszych drużyn w Europie i na świecie. Słowa uznania dla naszej drużyny, która pokazała determinację, mądrość taktyczną – powiedział po meczu trener Jerzy Brzęczek.

Dużo łatwiejszy okazał się dla biało-czerwonych mecz z Bośnią i Hercegowiną, głównie za sprawą czerwonej kartki dla obrońcy gości już w 14. minucie meczu. Jeszcze do przerwy Polacy zdołali strzelić 2 bramki. W 40. minucie trafił Robert Lewandowski, a 5 minut później Karol Linetty. Gdy w 51. minucie meczu „Lewy” podwyższył na 3:0. wydawało się, że rozwiązał worek z bramkami, ale Polacy razili nieskutecznością. Skończyło się „tylko” na 3:0.

Czuliśmy się dziś bardzo pewnie, ale musimy zdawać sobie sprawę, że są pewne elementy do poprawy. Graliśmy pressingiem w nowy dla nas sposób, nie wszystko funkcjonowało najlepiej, ale przy bramkach widoczna była jakość. Jesteśmy dziś liderem grupy, ale nie oddaje to faktycznego stanu rzeczy. Nie przesadzajmy z ocenami, cieszymy się ze zwycięstwa, ale to, że jesteśmy w tej chwili na czele. nie oznacza, że Polska jest najlepszą drużyną w grupie – skomentował październikowe mecze w Lidze Narodów Robert Lewandowski.