Styl gry drużyny...

Słaba forma polskich piłkarzy

09-22-2020

Porażką 0:1 z Holandią i zwycięstwem 2:1 nad Bośnią i Hercegowiną zakończyły się dwa pierwsze mecze reprezentacji Polski w Lidze Narodów. Bez Roberta Lewandowskiego w składzie drużyna Jerzego Brzęczka zagrała bardzo przeciętnie.

Do meczu z Holandią w Amsterdamie nasza reprezentacja wyszła tylko z jednym napastnikiem. Był nim Krzysztof Piątek, którego w 63. minucie zastąpił Arkadiusz Milik. Gra Polaków od początku się nie kleiła, a momentami była wręcz toporna. Pierwszy strzał na bramkę Holendrów oddali dopiero w 32. minucie meczu. Jedyną, jak się okazało, bramkę w meczu strzelił w 61. minucie Steven Bergwijn, co dało gospodarzom 3 punkty.

Zabrakło nam dobrego rozegrania piłki, kreowania akcji. W efekcie nie stworzyliśmy sobie tylu sytuacji bramkowych, ile zakładaliśmy, i dlatego przegraliśmy – powiedział na konferencji prasowej po meczu selekcjoner Jerzy Brzęczek. – Nigdy nie można być zadowolonym po przegranym spotkaniu. Ten mecz był dla nas zagadką. Wróciliśmy po długiej przerwie – dodał pełniący funkcję kapitana zespołu Kamil Glik.

Nieco lepiej Polacy wypadli w meczu z Bośnią i Hercegowiną. W Zenicy na prowadzenie wyszli gospodarze, ale później bramki dla biało-czerwonych zdobyli Kamil Glik i Kamil Grosicki. Na tle słabszego przeciwnika reprezentacja Jerzego Brzęczka wypadła lepiej niż z Holandią, ale nie było to przekonujące zwycięstwo.

Graliśmy zbyt wolno, nie kierowaliśmy prostopadłych podań do przodu, jak planowaliśmy, a graliśmy do tyłu. Pobudził nas dopiero rzut karny i stracona bramka. (...) Najważniejszą kwestią jest to, że zdobyliśmy dzisiaj trzy punkty na ciężkim terenie. Jesteśmy z tego powodu szczęśliwi. Uważam, że nasza grupa w Lidze Narodów jest bardzo wyrównana i każdy wynik będzie w niej możliwy – powiedział po meczu z Bośnią i Hercegowiną selekcjoner Brzęczek.