Motor Lublin (białe...

Miliarder zainwestuje w klub piłkarski?

05-15-2020

Jeden z najbogatszych Polaków Zbigniew Jakubas chce zainwestować w klub piłkarski Motor Lublin – doniósł „Kurier Lubelski”. Motor występuje obecnie w III lidze, w której przed zawieszeniem rozgrywek z powodu epidemii koronawirusa zajmował 2. miejsce w tabeli, z taką samą liczbą punktów co prowadzący Hutnik Kraków.

Od 2010 roku głównym akcjonariuszem klub jest miasto. – Idealną opcją byłby podział pół na pół. Zrobimy wszystko, żeby utrzymać płynność finansową i rozważamy różne opcje, w tym zaangażowanie inwestorów prywatnych, z zastrzeżeniem jednak, że gmina Lublin dalej pozostanie akcjonariuszem – mówił we wrześniu 2019 roku prezes Motoru Paweł Majka. Według nieoficjalnych informacji, wszystkie procedury zostały zakończone, a inwestowaniu w zespół piłkarski ma towarzyszyć rozbudowa akademii.      

Zbigniew Jakubas był w ubiegłym roku na 14. miejscu na liście stu najbogatszych Polaków. Inwestuje m.in. w branżę deweloperską, budowlaną, hotelową czy filmową. Jego majątek szacowany jest na 2.5 mld zł.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com