Olimpiada mimo braku szczepionki?

05-03-2020

Zalecenia, które otrzymujemy od WHO, jasno mówią, że powinniśmy przygotowywać się do przeprowadzenia igrzysk w 2021 roku i robimy to niezależnie od prac nad szczepionką – powiedział pod koniec kwietnia szef komisji koordynacji igrzysk w Tokio, a zarazem członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego John Coates. Zdania w tej sprawie są jednak podzielone.

Kilkanaście dni wcześniej prof. Devi Sridhar – kierownik ds. globalnego zdrowia na uniwersytecie w Edynburgu – stwierdziła, że przyszłoroczne igrzyska będą mogły odbyć się tylko wtedy, jeśli wynaleziona zostanie skuteczna szczepionka przeciwko koronawirusowi. – Jeśli otrzymamy szczepionkę w ciągu najbliższego roku, wówczas myślę, że igrzyska są możliwe. Szczepionka będzie „game-changerem”. Skuteczna, niedroga, ogólnodostępna szczepionka – dodała.

W podobnym tonie wypowiedział się Yoshitake Yokokura – przewodniczący japońskiego związku medycznego (JMA). Jego zdaniem bez szczepionki będzie „trudno” o organizację igrzysk.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com