Ostatnie mecze PKO...

Piłkarze Ekstraklasy wrócą na boiska?

04-17-2020

W czwartek 16 kwietnia br. premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wydarzenia sportowe, w których uczestniczy do 50 osób i odbywają się w otwartej przestrzeni bez udziału publiczności, zostały ujęte w trzecim etapie planu znoszenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Konkretna data nie została jednak podana, bo zależy ona od przyrostu zakażeń.

Wejście w życie trzeciego etapu oznaczałoby możliwość rozgrywania meczów piłkarskich, a także wielu innych rozgrywek sportowych.

Na przestrzeni dwóch tygodni dostaniemy propozycję od PZPN i Ekstraklasy, w jaki sposób mogłyby wyglądać rozgrywki – powiedział premier Morawiecki. – Gdy je otrzymamy, będziemy dyskutować z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. Powrót do rozgrywek jest możliwy nie wcześniej niż za miesiąc. Oczywiście bez ludzi na trybunach, bo to był jeden z błędów popełnianych przez naszych przyjaciół w Europie. Wiem, że Zbigniew Boniek i Ekstraklasa dyskutują, jak można by przeprowadzić rozgrywki, by państwo dało na to zgodę – dodał.

W pierwszym etapie, czyli od 20 kwietnia, zniesiono zakaz przemieszczania się w celach rekreacyjnych. Dzięki temu Polacy mogą biegać i jeździć na rowerze w miejscach publicznych, zachowując jednak przy tym zasady bezpieczeństwa epidemicznego.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com