Rhode Island

poleć serwis drukuj

Festiwal w parafii św. Józefa w Central Falls

09-15-2019

Wolontariusze i...
Od lewej: ks. Adam,...
Policja z miasta...
Fot. Jacek Dorota
Fot. Jacek Dorota
Fot. Jacek Dorota
Fot. Jacek Dorota
Fot. Jacek Dorota
Fot. Jacek Dorota

Historia pikniku przy parafii Św. Józefa sięga 1974 roku; to tradycja zapoczątkowana przez ks. Antoniego Iwucia, ówczesnego proboszcza parafii. W tym roku festyn zgodnie z tradycją odbył się początkiem września i rozpoczął się w piątek, 6 września, a trwa również w sobotę i niedzielę (7-8 września).

Serwowane było pyszne polskie jedzenie tj. pierogi, gołąbki, kapusta, kiełbasa i inne dania. W piątek plany festiwalowe pokrzyżowała nieco pogoda, w związku z czym trzeba było się przenieść do środka centrum parafialnego ze względu na zapowiadany deszcz. Ale to nie powstrzymało nikogo od tego, by miło spędzić czas. W centrum również była muzyka, taniec, jedzenie – niemal wszystko (tradycyjnie piknik odbywa się przez wszystkie trzy dni od piątku do niedzieli na zewnątrz, jeśli pogoda dopisze). W piątek do tańca przygrywał DJ Michał, w sobotę o muzykę zadbali Stop Band, a w niedzielę – DJ Żaba. Pod względem frekwencji najwięcej osób pojawiło się w sobotę, ale w każdy dzień festynu było widać zadowolenie na twarzy księży, woluntariuszy i uczestników.

 Jacek Dorota, opr. JS

wróć

Fotorelacje

Koncert kolęd w Bostonie

W niedzielę, 12 stycznia, w parafii Matki Bożej Częstochowskiej odbył się koncert kolęd, w którym udział wzięły chóry z okolicznych polskich parafii. – Gościliśmy chóry z Salem, Webster i Worcester. Boston jak zawsze reprezentowały pięknie „Promyki Jana Pawła II” ze Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II – wymienia o. Jerzy Żebrowski, proboszcz polskiej parafii w Bostonie. Po koncercie odbyło się spotkanie w Sali Jana Pawła II. Fot. O. J. Żebrowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com