Rhode Island

poleć serwis drukuj

Festiwal w parafii św. Józefa w Central Falls

09-15-2019

Wolontariusze i...
Od lewej: ks. Adam,...
Policja z miasta...
Fot. Jacek Dorota
Fot. Jacek Dorota
Fot. Jacek Dorota
Fot. Jacek Dorota
Fot. Jacek Dorota
Fot. Jacek Dorota

Historia pikniku przy parafii Św. Józefa sięga 1974 roku; to tradycja zapoczątkowana przez ks. Antoniego Iwucia, ówczesnego proboszcza parafii. W tym roku festyn zgodnie z tradycją odbył się początkiem września i rozpoczął się w piątek, 6 września, a trwa również w sobotę i niedzielę (7-8 września).

Serwowane było pyszne polskie jedzenie tj. pierogi, gołąbki, kapusta, kiełbasa i inne dania. W piątek plany festiwalowe pokrzyżowała nieco pogoda, w związku z czym trzeba było się przenieść do środka centrum parafialnego ze względu na zapowiadany deszcz. Ale to nie powstrzymało nikogo od tego, by miło spędzić czas. W centrum również była muzyka, taniec, jedzenie – niemal wszystko (tradycyjnie piknik odbywa się przez wszystkie trzy dni od piątku do niedzieli na zewnątrz, jeśli pogoda dopisze). W piątek do tańca przygrywał DJ Michał, w sobotę o muzykę zadbali Stop Band, a w niedzielę – DJ Żaba. Pod względem frekwencji najwięcej osób pojawiło się w sobotę, ale w każdy dzień festynu było widać zadowolenie na twarzy księży, woluntariuszy i uczestników.

 Jacek Dorota, opr. JS

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com