Rhode Island

poleć serwis drukuj
Zaprzysiężenie...

Bankiet instalacyjny Towarzystwa Bratniej Pomocy im. gen. Kazimierza Pułaskiego w Central Falls

02-10-2019

W sobotę, 26 stycznia, w siedzibie klubu odbył się coroczny bankiet instalacyjny Towarzystwa Bratniej Pomocy im. gen. Kazimierza Pułaskiego w Central Falls. Podczas tej uroczystości zaprzysiężono nowego prezesa oraz pozostałych członków zarządu.

Bankiet prowadzili Brian Curt i Wojciech Wróblewski. Przemowy powitalne wygłosili członkowie komitetu organizacyjnego, czyli Brian Curt (wersja angielska) oraz Wojciech Wróblewski (w języku polskim). Następnie zaśpiewano hymny narodowe; hymn amerykański został wykonany przez Susan Joubert King, a polski hymn wykonała cała Polonia zgromadzona na sali. Po hymnach wszyscy zgromadzeni minutą ciszy uczcili pamięć zmarłych członków Klubu Pułaskiego. Następnie odbyła się ceremonia zaprzysiężenia nowego prezesa Jacka Kozłowskiego.

Na bankiecie obecni byli honorowi goście, m.in. ks. Dariusz Jończyk (proboszcz parafii św. Józefa w Central Falls), ks. Marek Kupka (proboszcz parafii św. Wojciecha w Providence, RI) i ks. Jacek Płoch (proboszcz kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej w Coventry, RI). Przewodniczący Rady Miasta Central Falls Robert Ferri nie mógł być obecny, ale przysłał swoją przedstawicielkę. Nowo zaprzysiężony prezes Kozłowski podziękował księżom oraz wszystkim obecnym za przybycie.

Po uroczystym zaprzysiężeniu toastem zabawę rozpoczął Stanisław Grzegorzewski. O smaczne danie zadbała firma cateringowa, a Krzysztof Majkut z lokalnego polonijnego sklepu Polonia Market podarował półmisek przystawek.

O oprawę muzyczną zadbał Dj Mishka (Michał Antoniuk). Przy świetnej muzyce wszyscy bawili się wyśmienicie. Wieloletni członek Klubu, Wiesław Grela, zaznaczył że nie pamięta tak wesołej zabawy! Bankiet przyciągnął sporo młodych osób – przybyła młodzież z takich miejscowości jak Johnston, Warwick w Rhode Island oraz z Webster i Worcester w Massachusetts.

W czasie bankietu odbyła się także loteria fantowa z nagrodami ufundowanymi przez różnych sponsorów, w tym niektórych członków Klubu Pułaskiego, za co należą się im serdeczne podziękowania.

Jacek Dorota, opr. JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1068.html


Urzędnicy Towarzystwa im. gen. Kazimierza Pułaskiego na rok 2019:

 • Prezes – Jacek Kozłowski
 • Wiceprezes – Wiesław Grela
 • Sekretarz Finansowy – Józef Król
 • Sekretarz Protokolarny – Zbigniew Gajda
 • Administrator – Wojciech Wróblewski
 • Asystent Administratora – Tadeusz Janik
 • Rewizorzy – Andrzej Pora, Wiesław Grela, Brian Curt
 • Komitet Gospodarczy – Wojciech Wróblewski, Jarosław Barzykowski
 • Marszałek – Andrzej Pora
 • Chorążowie – Stanisław Moszkowicz, Artur Sochacki
 • Sędziowie – Mieczysław Zięba, Zbigniew Hajduk, Józef Król
 • Informatyk – Jacek Dorota
 • Komitet Członkowski – Stanisław Grzegorzewski, Jan Gryglicki, Peter Ramut
wróć

Fotorelacje

Dzień Pułaskiego w Sarasocie

13 października o godzinie 13:30 w Parku J.D Hamel w Sarasocie na Florydzie zgromadził się tłum ubranych w biało-czerwone stroje przedstawicieli Polonii, by uczcić – po raz pierwszy na zachodnim wybrzeżu Florydy – Dzień Pułaskiego. Fot. Archiwum Polskiej Szkoły w Sarasocie, J. Zagata, Roman Koczwara

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
10-25-2019
Koncert Sławomira w Melrose Ballroom
10-26-2019
Karaoke w Polskim Domu Narodowym w Hartford
10-26-2019
Koncert Sławomira w Sokolni
10-26-2019
Halloween w rytmie disco w Klubie Polonez w Fort Lauderdale
10-26-2019
Halloween w Klubie Sobieski w Greenacres
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com