Rhode Island

poleć serwis drukuj

Święto Niepodległości Polski w Central Falls

11-13-2018

Fot. S. Majkut
Fot. S. Majkut
Fot. S. Majkut
Fot. S. Majkut
Fot. S. Majkut
Fot. S. Majkut
Fot. S. Majkut
Fot. S. Majkut
Fot. S. Majkut

W niedzielę, 11 listopada, w kościele św. Józefa w Centra Falls odprawiona została uroczysta msza święta, a po południu w centrum parafialnym przy kościele odbyła się patriotyczna akademia w wykonaniu uczniów ze Szkoły Języka Polskiego im. Janusza Korczaka w Central Falls.

Dzieci przygotowywały się do występu przez ostatnie dwa miesiące, a efekt ich pracy był wspaniały – zabrali widownię w niezwykłą podróż po polskiej historii, ukazując losy Polski od zaborów, poprzez niepodległościowe zrywy, aż do 1918 r., kiedy to nasz kraj wrócił na mapę świata. Występ uzupełniały pieśni patriotyczne oraz prace plastyczne i dekoracje wykonane przez uczniów. Warto dodać, że w tym roku przy współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 21 z Elbląga polonijni uczniowie z Central Falls uczestniczyli w projekcie „Opowiedz mi moją historię”.

W obchodach 100-lecia niepodległości Polski w Central Falls licznie udział wzięła lokalna Polonia, w tym członkowie Towarzystwa im. Kazimierza Pułaskiego.

JS

wróć

Fotorelacje

46. Polski Festiwal w Webster

W dniach 14, 15 i 16 czerwca 2019 r. w Webster odbył się doroczny Polski Festiwal, organizowany przez parafię św. Józefa. Była to już 46. edycja tej imprezy. Uczestnicy mogli liczyć na smaczne, polskie jedzenie oraz liczne atrakcje, m.in. loterię. O muzykę do tańca zadbały zespoły Maestro Men, Vademecum i Windstar, przed festiwalową publicznością zaprezentował się też dziecięcy zespół folklorystyczny PIAST. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com