Rhode Island

poleć serwis drukuj
Ks. Dariusz...

W Central Falls hucznie świętowano 50. urodziny ks. proboszcza Dariusza Jończyka

09-12-2018

50 lat to piękny wiek – złoty jubileusz życia. Ks. Dariusz Jończyk, proboszcz polskich parafii św. Józefa w Central Falls, RI i św. Stanisława Kostki w Woonsocket, RI, obchodzi 50. urodziny i z tej okazji jego parafianie przygotowali mu niezwykłą niespodziankę.

W niedzielę, 2 września, zadbali o wyjątkowo uroczystą oprawę mszy świętej odprawionej w kościele św. Józefa w Central Falls. Po nabożeństwie natomiast zorganizowali przyjęcie-niespodziankę dla wzruszonego Jubilata. W przyjęciu wzięło udział prawie 200 osób - ta frekwencja świadczy o tym, jak wielkim szacunkiem i przywiązaniem swoich parafian cieszy się ks. Dariusz. Pełna relacja z tego wydarzenia ukaże się w następnym wydaniu „Białego Orła”. Warto wspomnieć, że tydzień wcześniej również parafianie z Woonsocket uczcili urodziny ks. Dariusza tortem i złożyli swojemu proboszczowi życzenia.

opr. JLS


Z okazji 50. urodzin „Biały Orzeł” życzy ks. Dariuszowi Jończykowi nieustannej radości z pełnionej posługi kapłańskiej i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień życia. Sto lat!

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com