Rhode Island

poleć serwis drukuj

Polonia w Central Falls kibicowała biało-czerwonym!

07-14-2018

Fot. Archiwum Jacka...
Fot. Archiwum Jacka...
Fot. Archiwum Jacka...
Fot. Archiwum Jacka...
Fot. Archiwum Jacka...
Fot. Archiwum Jacka...

W Klubie Pułaskiego w Central Falls, RI można było obejrzeć mecze polskiej reprezentacji na mundialu. Transmisje meczy grupowych Polska – Senegal oraz Polska – Kolumbia przyciągnęły licznych kibiców, którzy trzymali kciuki za biało-czerwonych.

Pierwszy mecz, który miał miejsce we wtorek 19 czerwca, w klubie obejrzeli najwierniejsi kibice. Ze względu na porę dnia i pracę nie wszyscy mogli sobie na to pozwolić. W przerwie meczu było podane jedzenie. Reakcja zgromadzonych fanów na wynik oczywiście była smutna. Wszyscy byli rozczarowani, ale tliła się jeszcze nadzieja, że następnym razem będzie lepiej.

Na mecz Polska – Kolumbia przyszło wiele więcej osób. Był to mecz decydujący o ewentualnym awansie dla obu ekip – Kolumbii i Polski. Wielu Polaków przybyło oglądać spotkanie nie tylko ze względu na rangę wydarzenia, ale też dlatego, że to był dzień wolny od pracy. W przerwie meczu również podawano smaczne polskie jedzenie, a kibice z zaangażowaniem dyskutowali o szansach polskiej reprezentacji na awans z grupy. Z każdą straconą bramką jednak optymizm zgromadzonych malał. I choć większość przewidywała taki rezultat, to jednak nie bez przyczyny mówi się, że nadzieja umiera ostatnia, zwłaszcza wśród kibiców, którzy do ostatniej minuty wierzyli, że któryś z naszych piłkarzy zmieni jeszcze wynik meczu.

Polacy niestety na fazie grupowej zakończyli przygodę z mundialem, jednak zdążyli dostarczyć kibicom sporych emocji. Oby następnym razem wśród nich przeważała radość z wygranej!

Jacek Dorota, opr. JS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com