Rhode Island

poleć serwis drukuj

Polonia w Central Falls kibicowała biało-czerwonym!

07-14-2018

Fot. Archiwum Jacka...
Fot. Archiwum Jacka...
Fot. Archiwum Jacka...
Fot. Archiwum Jacka...
Fot. Archiwum Jacka...
Fot. Archiwum Jacka...

W Klubie Pułaskiego w Central Falls, RI można było obejrzeć mecze polskiej reprezentacji na mundialu. Transmisje meczy grupowych Polska – Senegal oraz Polska – Kolumbia przyciągnęły licznych kibiców, którzy trzymali kciuki za biało-czerwonych.

Pierwszy mecz, który miał miejsce we wtorek 19 czerwca, w klubie obejrzeli najwierniejsi kibice. Ze względu na porę dnia i pracę nie wszyscy mogli sobie na to pozwolić. W przerwie meczu było podane jedzenie. Reakcja zgromadzonych fanów na wynik oczywiście była smutna. Wszyscy byli rozczarowani, ale tliła się jeszcze nadzieja, że następnym razem będzie lepiej.

Na mecz Polska – Kolumbia przyszło wiele więcej osób. Był to mecz decydujący o ewentualnym awansie dla obu ekip – Kolumbii i Polski. Wielu Polaków przybyło oglądać spotkanie nie tylko ze względu na rangę wydarzenia, ale też dlatego, że to był dzień wolny od pracy. W przerwie meczu również podawano smaczne polskie jedzenie, a kibice z zaangażowaniem dyskutowali o szansach polskiej reprezentacji na awans z grupy. Z każdą straconą bramką jednak optymizm zgromadzonych malał. I choć większość przewidywała taki rezultat, to jednak nie bez przyczyny mówi się, że nadzieja umiera ostatnia, zwłaszcza wśród kibiców, którzy do ostatniej minuty wierzyli, że któryś z naszych piłkarzy zmieni jeszcze wynik meczu.

Polacy niestety na fazie grupowej zakończyli przygodę z mundialem, jednak zdążyli dostarczyć kibicom sporych emocji. Oby następnym razem wśród nich przeważała radość z wygranej!

Jacek Dorota, opr. JS

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
12-22-2018
Wieczór kolęd w wykonaniu lokalnych artystów w Polskim Centrum w Clearwater
12-23-2018
Doroczne Koncerty Bożonarodzeniowe zespołu kameralnego SLAVIC ARTS ENSEMBLE
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonez
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonia, Inc.
12-24-2018
Kolacja wigilijna w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com