Rhode Island

poleć serwis drukuj

Polonia w Central Falls kibicowała biało-czerwonym!

07-14-2018

Fot. Archiwum Jacka...
Fot. Archiwum Jacka...
Fot. Archiwum Jacka...
Fot. Archiwum Jacka...
Fot. Archiwum Jacka...
Fot. Archiwum Jacka...

W Klubie Pułaskiego w Central Falls, RI można było obejrzeć mecze polskiej reprezentacji na mundialu. Transmisje meczy grupowych Polska – Senegal oraz Polska – Kolumbia przyciągnęły licznych kibiców, którzy trzymali kciuki za biało-czerwonych.

Pierwszy mecz, który miał miejsce we wtorek 19 czerwca, w klubie obejrzeli najwierniejsi kibice. Ze względu na porę dnia i pracę nie wszyscy mogli sobie na to pozwolić. W przerwie meczu było podane jedzenie. Reakcja zgromadzonych fanów na wynik oczywiście była smutna. Wszyscy byli rozczarowani, ale tliła się jeszcze nadzieja, że następnym razem będzie lepiej.

Na mecz Polska – Kolumbia przyszło wiele więcej osób. Był to mecz decydujący o ewentualnym awansie dla obu ekip – Kolumbii i Polski. Wielu Polaków przybyło oglądać spotkanie nie tylko ze względu na rangę wydarzenia, ale też dlatego, że to był dzień wolny od pracy. W przerwie meczu również podawano smaczne polskie jedzenie, a kibice z zaangażowaniem dyskutowali o szansach polskiej reprezentacji na awans z grupy. Z każdą straconą bramką jednak optymizm zgromadzonych malał. I choć większość przewidywała taki rezultat, to jednak nie bez przyczyny mówi się, że nadzieja umiera ostatnia, zwłaszcza wśród kibiców, którzy do ostatniej minuty wierzyli, że któryś z naszych piłkarzy zmieni jeszcze wynik meczu.

Polacy niestety na fazie grupowej zakończyli przygodę z mundialem, jednak zdążyli dostarczyć kibicom sporych emocji. Oby następnym razem wśród nich przeważała radość z wygranej!

Jacek Dorota, opr. JS

wróć

Fotorelacje

Zabawa walentynkowa u „Polan”

9 lutego był wyjątkową datą dla 260 uczestników walentynkowej zabawy odbywającej się w Klubie Białego Orła w Bridgeport, CT. Czekały na nich: ogromna sala, piękne dekoracje, wiele doskonałych pomysłów na zabawy i stoły zastawione polskimi przysmakami. Nie brakowało serduszek ani nawet specjalnego kącika fotograficznego. Gospodarzem i organizatorem balu był zespół pieśni i tańca „Polanie”. Fot. Magdalena Kalkowska

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com