Rhode Island

poleć serwis drukuj

Bożonarodzeniowa atmosfera w kościele św. Józefa w Central Falls

01-02-2018

Fot. Stanisław...
Fot. Stanisław...
Fot. Stanisław...

Jasełka to jeden ze zwyczajów świętowania Bożego Narodzenia. Zwykle organizuje się je przed świętami albo tuż po nich. Parafianie w kościele św. Józefa w Central Falls także mieli okazję podziwiać bożonarodzeniowy spektakl w wykonaniu dzieci, które stworzyły niezwykle wzruszające widowisko.

Jasełkom towarzyszy zazwyczaj śpiewanie kolęd, nie inaczej było w polskiej świątyni w Central Falls. „Pastuszkowie przybywają z różnych świata stron” zaśpiewana z werwą przez najmłodszych wprawiła zgromadzonych w kościele w radosny, świąteczny nastrój.

JS

wróć

Fotorelacje

Dzień Polski w Salem

10 listopada Polonia spotkała się w Sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem, by wziąć udział w zorganizowanym tam po raz pierwszy Dniu Polski. Fot. J. Strawiński

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com