Rhode Island

poleć serwis drukuj

Akademia w wykonaniu uczniów Szkoły Języka Polskiego im. Janusza Korczaka w Central Falls

11-27-2017

Krótki program...
Fot. Stanisław...
Fot. Stanisław...

„Niepodległa, niepokorna…” – słowa piosenki patriotycznej Janusza Szczepkowskiego stały się motywem przewodnim uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości, którą przygotowali uczniowie Szkoły Języka Polskiego im. Janusza Korczaka w Central Falls.

Krótki program artystyczny został przez nich zaprezentowany podczas mszy św. odprawionej w kościele św. Józefa w Central Falls w niedzielę 12 listopada. Odśpiewany został hymn Polski, dzieci wyrecytowały także „Katechizm polskiego dziecka”. Zgromadzeni w świątyni ze wzruszeniem słuchali, jak dzieci, urodzone już w większości w USA, z pewnością w głosie na pytanie: „Kto ty jesteś?” odpowiadały: „Polak mały!”. Docenić należy trud włożony przez nie w przygotowanie akademii oraz wysiłek i czas poświęcony przez ich rodziców i nauczycieli, którzy dbają o polonijną edukację najmłodszego pokolenia Polonii.

JS

wróć

Fotorelacje

53. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Po raz 53. w Amerykańskiej Częstochowie odbył się Polsko-Amerykański Festiwal. Festiwal tradycyjnie trwał przez pięć dni, a zabawa rozłożona była na dwa pierwsze weekendy września. W tym roku przypadło to na dni 1, 2, 3 września (Labor Day Weekend) oraz na kolejny weekend – 8 i 9 września. Tegoroczny festiwal zgromadził na terenie Sanktuarium ponad 22,000 ludzi. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com