Rhode Island

poleć serwis drukuj
Alayna Gontarski...

Wybory Miss Polonia Rhode Island 2018

09-21-2017

W niedzielę 17 września odbył się drugi w historii konkurs na najpiękniejszą Polkę w stanie Rhode Island. Wybory odbyły się w siedzibie Towarzystwa im. gen. Kazimierza Pułaskiego w Central Falls. W rywalizacji wzięły udział dwie dziewczyny polskiego pochodzenia: Jessica Sojka i Alayna Gontarski.

Piękna rywalizacja

W skład komisji sędziowskiej weszli: Lucyna Szczepanek, Bożena Szczepanek oraz Ireneusz Misiak. Zadaniem trojga sędziów było dokonanie oceny obydwu kandydatek do korony Miss Polonia Rhode Island 2018.

Tegoroczna edycja konkursu składała się z trzech części. Najpierw dziewczęta zaprezentowały się w sukienkach koktajlowych, potem wystąpiły w strojach kąpielowych, by na końcu wyjść w kreacjach wieczorowych, w których pozostały na czas ogłoszenia wyników. Oprócz prezentacji w poszczególnych zestawach ubrań, ważną częścią programu było udzielenie odpowiedzi na wylosowane pytania. Niektóre spośród wylosowanych pytań brzmiały: „dlaczego jesteś dumna, że jesteś Polką?” oraz „gdybyś mogła mieć władzę absolutną w jakiejś dziedzinie, to jaką byś wybrała i dlaczego?’’. Eskortą służyli dziewczynom Mietek Szczepanek i Jacek Dorota, który pełnił tę funkcję drugi rok z rzędu. Za prowadzenie całej ceremonii odpowiedzialni byli: prezes Towarzystwa im. gen. Kazimierza Pułaskiego Wojciech Wróblewski oraz pani Wiesława Tactacan. Gościem specjalnym była Aldona von Laube – organizatorka konkursu Miss Polonia USA i właścicielka znaku towarowego: Miss Polonia.

Kolejny etap

W trakcie wydarzenia – w przerwach między prezentacjami strojów przez dziewczyny – trwała zabawa taneczna. O oprawę muzyczną zadbał Dj Żaba (czyli kryjący się pod tym pseudonimem Wiesław Romanowski), a zgromadzeni na widowni nie dali się długo prosić do tańca i z werwą ruszyli na parkiet.

Koronę drugiej w historii Miss Polonia Rhode Island zdobyła Alayna Gontarski. Zwyciężczyni z poprzedniego roku Tracy Moszkowicz przekazała koronę Alaynie. Alayna oraz Jessica pojadą reprezentować stan Rhode Island w wyborach Miss Polonia USA 2018, które odbędą się 7 października w Nowym Jorku.

Tylko jedna z dziewcząt mogła zdobyć koronę najpiękniejszej, ale obie kandydatki zasługują na wielkie brawa – nie tylko ze względu na swoją urodę, ale również za odwagę, by wziąć udział w konkursie i za klasę, jaką zaprezentowały podczas swoich występów. Polonia z Rhode Island ma nadzieję, że pokażą się z równie dobrej strony podczas finału w Nowym Jorku. Wszyscy trzymają kciuki, że jedna z nich – jako Miss Polonia USA – przywiezie tę najcenniejszą koronę właśnie do Rhode Island.

Jacek Dorota, opr. JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,775.html

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com