Rhode Island

poleć serwis drukuj
Alayna Gontarski...

Wybory Miss Polonia Rhode Island 2018

09-21-2017

W niedzielę 17 września odbył się drugi w historii konkurs na najpiękniejszą Polkę w stanie Rhode Island. Wybory odbyły się w siedzibie Towarzystwa im. gen. Kazimierza Pułaskiego w Central Falls. W rywalizacji wzięły udział dwie dziewczyny polskiego pochodzenia: Jessica Sojka i Alayna Gontarski.

Piękna rywalizacja

W skład komisji sędziowskiej weszli: Lucyna Szczepanek, Bożena Szczepanek oraz Ireneusz Misiak. Zadaniem trojga sędziów było dokonanie oceny obydwu kandydatek do korony Miss Polonia Rhode Island 2018.

Tegoroczna edycja konkursu składała się z trzech części. Najpierw dziewczęta zaprezentowały się w sukienkach koktajlowych, potem wystąpiły w strojach kąpielowych, by na końcu wyjść w kreacjach wieczorowych, w których pozostały na czas ogłoszenia wyników. Oprócz prezentacji w poszczególnych zestawach ubrań, ważną częścią programu było udzielenie odpowiedzi na wylosowane pytania. Niektóre spośród wylosowanych pytań brzmiały: „dlaczego jesteś dumna, że jesteś Polką?” oraz „gdybyś mogła mieć władzę absolutną w jakiejś dziedzinie, to jaką byś wybrała i dlaczego?’’. Eskortą służyli dziewczynom Mietek Szczepanek i Jacek Dorota, który pełnił tę funkcję drugi rok z rzędu. Za prowadzenie całej ceremonii odpowiedzialni byli: prezes Towarzystwa im. gen. Kazimierza Pułaskiego Wojciech Wróblewski oraz pani Wiesława Tactacan. Gościem specjalnym była Aldona von Laube – organizatorka konkursu Miss Polonia USA i właścicielka znaku towarowego: Miss Polonia.

Kolejny etap

W trakcie wydarzenia – w przerwach między prezentacjami strojów przez dziewczyny – trwała zabawa taneczna. O oprawę muzyczną zadbał Dj Żaba (czyli kryjący się pod tym pseudonimem Wiesław Romanowski), a zgromadzeni na widowni nie dali się długo prosić do tańca i z werwą ruszyli na parkiet.

Koronę drugiej w historii Miss Polonia Rhode Island zdobyła Alayna Gontarski. Zwyciężczyni z poprzedniego roku Tracy Moszkowicz przekazała koronę Alaynie. Alayna oraz Jessica pojadą reprezentować stan Rhode Island w wyborach Miss Polonia USA 2018, które odbędą się 7 października w Nowym Jorku.

Tylko jedna z dziewcząt mogła zdobyć koronę najpiękniejszej, ale obie kandydatki zasługują na wielkie brawa – nie tylko ze względu na swoją urodę, ale również za odwagę, by wziąć udział w konkursie i za klasę, jaką zaprezentowały podczas swoich występów. Polonia z Rhode Island ma nadzieję, że pokażą się z równie dobrej strony podczas finału w Nowym Jorku. Wszyscy trzymają kciuki, że jedna z nich – jako Miss Polonia USA – przywiezie tę najcenniejszą koronę właśnie do Rhode Island.

Jacek Dorota, opr. JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,775.html

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Klubie Sobieski

1 października br. w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski w Greenacres (4725 Lake Worth Rd) odbyły się dożynki. W programie imprezy był barwny korowód z wieńcami dożynkowymi, a także program artystyczny, przygotowany przez Teatr „Bez Wizy” oraz zespół taneczny „Polonia” z zaprzyjaźnionego klubu Polonez w North Lauderdale. Nie zabrakło tradycyjnego polskiego jedzenia, atrakcji dla dzieci, w tym zjeżdżalni wodnych, jak i zabawy przy muzyce, o którą zadbał DJ Irek Roszkowski. Fot. Grzegorz Zyzdryn

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
10-23-2017
Projekcja filmu „Botoxx” w Scandinavia House
10-23-2017
Przystanek Historia w Szkole przy parafii św. Cyryla i Metodego
10-24-2017
Przystanek Historia w Instytucie Piłsudskiego w Nowym Jorku
10-24-2017
Wykład pt. „Poland at the Crossroads between Authoritarianism and Democracy”
10-25-2017
16. Festiwal Filmów Polskich w Chicopee
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com