Rhode Island

poleć serwis drukuj
Alayna Gontarski...

Wybory Miss Polonia Rhode Island 2018

09-21-2017

W niedzielę 17 września odbył się drugi w historii konkurs na najpiękniejszą Polkę w stanie Rhode Island. Wybory odbyły się w siedzibie Towarzystwa im. gen. Kazimierza Pułaskiego w Central Falls. W rywalizacji wzięły udział dwie dziewczyny polskiego pochodzenia: Jessica Sojka i Alayna Gontarski.

Piękna rywalizacja

W skład komisji sędziowskiej weszli: Lucyna Szczepanek, Bożena Szczepanek oraz Ireneusz Misiak. Zadaniem trojga sędziów było dokonanie oceny obydwu kandydatek do korony Miss Polonia Rhode Island 2018.

Tegoroczna edycja konkursu składała się z trzech części. Najpierw dziewczęta zaprezentowały się w sukienkach koktajlowych, potem wystąpiły w strojach kąpielowych, by na końcu wyjść w kreacjach wieczorowych, w których pozostały na czas ogłoszenia wyników. Oprócz prezentacji w poszczególnych zestawach ubrań, ważną częścią programu było udzielenie odpowiedzi na wylosowane pytania. Niektóre spośród wylosowanych pytań brzmiały: „dlaczego jesteś dumna, że jesteś Polką?” oraz „gdybyś mogła mieć władzę absolutną w jakiejś dziedzinie, to jaką byś wybrała i dlaczego?’’. Eskortą służyli dziewczynom Mietek Szczepanek i Jacek Dorota, który pełnił tę funkcję drugi rok z rzędu. Za prowadzenie całej ceremonii odpowiedzialni byli: prezes Towarzystwa im. gen. Kazimierza Pułaskiego Wojciech Wróblewski oraz pani Wiesława Tactacan. Gościem specjalnym była Aldona von Laube – organizatorka konkursu Miss Polonia USA i właścicielka znaku towarowego: Miss Polonia.

Kolejny etap

W trakcie wydarzenia – w przerwach między prezentacjami strojów przez dziewczyny – trwała zabawa taneczna. O oprawę muzyczną zadbał Dj Żaba (czyli kryjący się pod tym pseudonimem Wiesław Romanowski), a zgromadzeni na widowni nie dali się długo prosić do tańca i z werwą ruszyli na parkiet.

Koronę drugiej w historii Miss Polonia Rhode Island zdobyła Alayna Gontarski. Zwyciężczyni z poprzedniego roku Tracy Moszkowicz przekazała koronę Alaynie. Alayna oraz Jessica pojadą reprezentować stan Rhode Island w wyborach Miss Polonia USA 2018, które odbędą się 7 października w Nowym Jorku.

Tylko jedna z dziewcząt mogła zdobyć koronę najpiękniejszej, ale obie kandydatki zasługują na wielkie brawa – nie tylko ze względu na swoją urodę, ale również za odwagę, by wziąć udział w konkursie i za klasę, jaką zaprezentowały podczas swoich występów. Polonia z Rhode Island ma nadzieję, że pokażą się z równie dobrej strony podczas finału w Nowym Jorku. Wszyscy trzymają kciuki, że jedna z nich – jako Miss Polonia USA – przywiezie tę najcenniejszą koronę właśnie do Rhode Island.

Jacek Dorota, opr. JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,775.html

wróć

Fotorelacje

Polonijny sylwester w Bostonie

Około 140 osób zdecydowało się spędzić ostatnią noc roku na polonijnym balu sylwestrowym, zorganizowanym pod egidą polskiej parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie we współpracy z lokalnymi polonijnymi organizacjami. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
01-27-2018
Zabawa karnawałowa dla dzieci w Polskiej Szkole w Clearwater
01-27-2018
Bal charytatywny Polskiej Szkoły Sobotniej w Hartford
01-27-2018
Występ Kabareta pod Wyrwigroszem w Plainville
01-27-2018
30-lecie PSS im. Adama Mickiewicza w Stamford
01-27-2018
Zabawa karnawałowa – bal maskowy z kolacją w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com