Rhode Island

poleć serwis drukuj

Doroczny piknik parafialny w Woonsocket

09-11-2017

Fot....
Fot....
Fot....

W sobotę 26 sierpnia w Woonsocket odbył się doroczny piknik, organizowany przez polską parafię św. Stanisława Kostki. Była to już ósma edycja imprezy. Ku radości organizatorów pogoda dopisała, a goście licznie przybyli.

Piknik udał się super, a co najważniejsze pogoda dopisała i goście również. W tym roku zwłaszcza nasi młodzi parafianie wiedli prym na pikniku – przygotowali dużo atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych, a przy tym sami świetnie się bawili – relacjonuje pani Alicja Leja, przewodnicząca Rady Parafialnej.

Z uznaniem uczestników spotkało się zwłaszcza smaczne, polskie jedzenie – chętnych na pierogi, gołąbki i kiełbasę nie brakowało, zatem praca parafian, którzy wcześniej przygotowywali te potrawy, nie poszła na marne. DJ Żaba zadbał o muzykę i organizację zabaw. Na dzieci czekał dmuchany zamek, a jedną z atrakcji dla dorosłych był kiermasz rozmaitości.  

Dochód z imprezy przeznaczony będzie na potrzeby parafii.

JS

wróć

Fotorelacje

Dzień Mamy i Taty w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

12 maja uczniowie, nauczyciele i rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie wspólnie świętowali Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji w sali Jana Pawła II wystawione zostało humorystyczne przedstawienie pt. „Jak mama tatę poznała”. Za pomysł i realizację przedstawienia wielkie brawa należą się Sylwii Wadach-Kloczkowskiej. Po spektaklu przewidziany był poczęstunek dla dzieci i rodziców. Fot. Mariusz Kloczkowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com