Rhode Island

poleć serwis drukuj

Doroczny piknik parafialny w Woonsocket

09-11-2017

Fot....
Fot....
Fot....

W sobotę 26 sierpnia w Woonsocket odbył się doroczny piknik, organizowany przez polską parafię św. Stanisława Kostki. Była to już ósma edycja imprezy. Ku radości organizatorów pogoda dopisała, a goście licznie przybyli.

Piknik udał się super, a co najważniejsze pogoda dopisała i goście również. W tym roku zwłaszcza nasi młodzi parafianie wiedli prym na pikniku – przygotowali dużo atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych, a przy tym sami świetnie się bawili – relacjonuje pani Alicja Leja, przewodnicząca Rady Parafialnej.

Z uznaniem uczestników spotkało się zwłaszcza smaczne, polskie jedzenie – chętnych na pierogi, gołąbki i kiełbasę nie brakowało, zatem praca parafian, którzy wcześniej przygotowywali te potrawy, nie poszła na marne. DJ Żaba zadbał o muzykę i organizację zabaw. Na dzieci czekał dmuchany zamek, a jedną z atrakcji dla dorosłych był kiermasz rozmaitości.  

Dochód z imprezy przeznaczony będzie na potrzeby parafii.

JS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com