Rhode Island

poleć serwis drukuj

Piknik parafialny w Woonsocket już w ten weekend!

08-21-2017

Fot....
Fot....
Fot....

8. piknik parafialny w polskiej parafii św. Stanisława Kostki w Woonsocket odbędzie się już w sobotę, 26 sierpnia. Przygotowania do tego wydarzenia idą pełną parą – parafianie dokładają starań, by na uczestników czekała wystarczająca ilość smacznego, polskiego jedzenia.

Pomocą w kuchni służył nawet młody duchowny – ks. Paweł. Pierogi z serem i ziemniakami oraz z kapustą są już gotowe, oprócz nich w menu znajdą się też gołąbki i kiełbasa. Warto docenić pracę włożoną w organizację tej imprezy, a najlepszym tego wyrazem będzie obecność na pikniku.

JS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com