Rhode Island

poleć serwis drukuj

Polski piknik kajakowy w Central Falls

06-05-2017

Spływ kajakowy...
Fot. Tadeusz Janik
Fot. Tadeusz Janik

Polski Piknik Kajakowy odbył się w sobotę 3 czerwca. Było to ostatnie wydarzenie w Klubie Pułaskiego przed okresem wakacyjnym.

W spływie kajakowym, zorganizowanym przez Towarzystwo im. Kazimierza, wzięło udział 25 osób. Forma spotkania miała na celu nie tylko dobrą zabawę, ale i upamiętnienie zmarłego w zeszłym roku Wojciecha Kurpiewskiego – srebrnego medalisty olimpijskiego z Barcelony w 1992 roku w kajakarskiej dwójce, mieszkańca Rhode Island, który często gościł na wydarzeniach polonijnych organizowanych przez towarzystwo z Central Falls.

Atmosfera pikniku była bardzo wakacyjna, z wodnych atrakcji mogli skorzystać nie tylko zdeklarowani amatorzy kajakarstwa, ale też nowicjusze. Przybyła też spora grupa dziewcząt, którym bardzo spodobał się zarówno piknik, jak i pływanie kajakami. Dodatkową atrakcją był grill i smaczne potrawy, serwowane przez organizatorów z prezesem Wojciechem Wróblewskim na czele. W pikniku wziął też udział mile widziany gość – Brian Kurt, prezes Klubu Kościuszki w Fall River, MA.

Jacek Dorota, opr. JS

wróć

Fotorelacje

Dzień Mamy i Taty w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

12 maja uczniowie, nauczyciele i rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie wspólnie świętowali Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji w sali Jana Pawła II wystawione zostało humorystyczne przedstawienie pt. „Jak mama tatę poznała”. Za pomysł i realizację przedstawienia wielkie brawa należą się Sylwii Wadach-Kloczkowskiej. Po spektaklu przewidziany był poczęstunek dla dzieci i rodziców. Fot. Mariusz Kloczkowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com