Rhode Island

poleć serwis drukuj

Rodzinne spotkanie w siedzibie Towarzystwa gen. Kazimierza Pułaskiego w Central Falls

04-20-2017

Fot. Jacek Dorota
Fot. Jacek Dorota
Fot. Jacek Dorota
Fot. Jacek Dorota
Fot. Jacek Dorota
Fot. Jacek Dorota

W Wielką Sobotę w Klubie gen. Pułaskiego w Central Falls odbyło się wydarzenie zorganizowane dla dzieci pod nazwą „Szukanie Wielkanocnych Jajek”. Pomysłodawczynią była pełniąca w Klubie funkcję barmanki Maria Howe.

To właśnie pani Maria z pomocą paru członków Towarzystwa im. Kazimierza Pułaskiego zorganizowała tę rodzinną imprezę, na którą przyszły całe rodziny – mówi Jacek Dorota. Dorośli i dzieci woskowali jajka, tworząc piękne i barwne pisanki. Atrakcją było również malowanie twarzy. – Wszyscy chętnie brali w tym udział, jedna z uczestniczek nawet powiedziała, że nauczyła się czegoś zupełnie nowego i że to bardzo pozytywne doświadczenie – opowiada Jacek Dorota, dodając, że nie była to jedyna atrakcja dla dzieci: „Odbyły się też np. wyścigi w workach. Śmiechu było przy tym co niemiara, a zwycięzcy otrzymali w nagrodę zabawki w kształcie zajączków wielkanocnych”. Dla uczestników spotkania przygotowano smaczne jedzenie (m.in. pizza i polskie desery).

W spotkaniu wzięło udział około 20 osób. – Ta nieduża frekwencja spowodowana była zapewne terminem wydarzenia, które odbywało się dzień przed Wielkanocą, czyli wtedy, kiedy jak wiadomo, wszyscy są najbardziej zajęci przygotowaniami do świąt, do niektórych pewnie przyjechali już goście – zauważa Jacek Dorota, stwierdzając, że ci, którzy przyszli, świetnie się bawili. – Mam nadzieję, że radość i zadowolenie dzieci i dorosłych uczestników można bez trudu dostrzec na zdjęciach – podsumowuje.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Dzień Przyjaciela w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood, NJ

6 kwietnia uczniowie Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood zaprosili na zajęcia swoich amerykańskich przyjaciół. Była to okazja do tego, by pokazać im polską szkołę oraz pochwalić się tym, że uczą się dodatkowego języka. „Dzień Przyjaciela” w Polskiej Szkole w Lakewood jest organizowany każdego roku i z roku na rok inicjatywa ta cieszy się coraz większą popularnością. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
04-20-2018
Koncert zespołu Czerwone Gitary w Klubie Polonez
04-21-2018
Elegancki bal z okazji 60-lecia SPATA w Garfield
04-21-2018
Międzynarodowy Festiwal Zdrowia w Ukrainian American Cultural Center of New Jersey
04-21-2018
Zabawa w stylu retro w Klubie Polonez
04-21-2018
Wiosenny piknik Polsko-Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com