Rhode Island

poleć serwis drukuj
Warsztaty Wielkanoce w Towarzystwie im. gen. Kazimierza Pułaskiego w Central Falls Długa na 7 metrów...

Najdłuższa palma w Rhode Island!

04-09-2017

W niedzielę 2 kwietnia w siedzibie Towarzystwa im. Kazimierza Pułaskiego w Central Falls odbyły się warsztaty wielkanocne. Zorganizowane zostały już trzeci rok z rzędu. Podobnie jak rok temu wzięło w nich udział około 40 osób – dorosłych i dzieci.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję własnoręcznie wykonać tradycyjne, polskie palmy wielkanocne, które w Palmową Niedzielę z dumą zostały przez nich zaniesione do kościoła. Powstała również wspólna, niezwykle barwna i długa palma, o której z zadowoleniem opowiada prezes Towarzystwa im. Kazimierza Pułaskiego Wojciech Wróblewski: „Ma 7 metrów długości. To chyba największa palma, jaka kiedykolwiek powstała w stanie Rhode Island! Wspólnie udało nam się wykonać naprawdę piękne dzieło”. Ta niezwykła ozdoba zostanie umieszczona przy wejściu do siedziby Towarzystwa.

Uczestnicy warsztatów obejrzeli także krótki, 10-minutowy film, zmontowany rok temu przez 12-letniego wówczas Patryka Strzałkę. Projekcja, wyświetlana na specjalnym ekranie, pokazywała sceny z życia Chrystusa, drogę krzyżową, aż do śmierci i zmartwychwstania. Zdjęcia użyte do filmu pochodziły z książki zawierającej kadry z filmu „Pasja” Mela Gibsona, podobnie jak podkład muzyczny.

Dla zmęczonych pracą twórczą gości został przygotowany smaczny poczęstunek. Kuchnia polska nigdy nie zawodzi i tym razem było podobnie.

A już niedługo Towarzystwo im. Kazimierza Pułaskiego w Central Falls szykuje kolejną atrakcję: spływ kajakowy. – Spływ kajakowy odbędzie się w maju. Chcemy nie tylko miło spędzić czas, ale i uczcić w ten sposób pamięć zmarłego rok temu Wojciecha Kurpiewskiego – srebrnego medalistę olimpijskiego z Barcelony w 1992 roku w kajakarskiej dwójce, mieszkańca Rhode Island, który choć nie był członkiem, to często bywał w siedzibie Towarzystwa i chętnie brał udział w różnych polonijnych wydarzeniach – mówi prezes Wojciech Wróblewski i dodaje: „Korzystając z okazji, chciałbym na łamach „Białego Orła” złożyć członkom naszego Klubu, Polonii i wszystkim Czytelnikom życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, spędzonych w gronie najbliższych oraz udanego sezonu letniego”.

JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,678.html

wróć

Fotorelacje

Polonijny sylwester w Bostonie

Około 140 osób zdecydowało się spędzić ostatnią noc roku na polonijnym balu sylwestrowym, zorganizowanym pod egidą polskiej parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie we współpracy z lokalnymi polonijnymi organizacjami. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
01-27-2018
Zabawa karnawałowa dla dzieci w Polskiej Szkole w Clearwater
01-27-2018
Bal charytatywny Polskiej Szkoły Sobotniej w Hartford
01-27-2018
Występ Kabareta pod Wyrwigroszem w Plainville
01-27-2018
30-lecie PSS im. Adama Mickiewicza w Stamford
01-27-2018
Zabawa karnawałowa – bal maskowy z kolacją w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com