Rhode Island

poleć serwis drukuj
Warsztaty Wielkanoce w Towarzystwie im. gen. Kazimierza Pułaskiego w Central Falls Długa na 7 metrów...

Najdłuższa palma w Rhode Island!

04-09-2017

W niedzielę 2 kwietnia w siedzibie Towarzystwa im. Kazimierza Pułaskiego w Central Falls odbyły się warsztaty wielkanocne. Zorganizowane zostały już trzeci rok z rzędu. Podobnie jak rok temu wzięło w nich udział około 40 osób – dorosłych i dzieci.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję własnoręcznie wykonać tradycyjne, polskie palmy wielkanocne, które w Palmową Niedzielę z dumą zostały przez nich zaniesione do kościoła. Powstała również wspólna, niezwykle barwna i długa palma, o której z zadowoleniem opowiada prezes Towarzystwa im. Kazimierza Pułaskiego Wojciech Wróblewski: „Ma 7 metrów długości. To chyba największa palma, jaka kiedykolwiek powstała w stanie Rhode Island! Wspólnie udało nam się wykonać naprawdę piękne dzieło”. Ta niezwykła ozdoba zostanie umieszczona przy wejściu do siedziby Towarzystwa.

Uczestnicy warsztatów obejrzeli także krótki, 10-minutowy film, zmontowany rok temu przez 12-letniego wówczas Patryka Strzałkę. Projekcja, wyświetlana na specjalnym ekranie, pokazywała sceny z życia Chrystusa, drogę krzyżową, aż do śmierci i zmartwychwstania. Zdjęcia użyte do filmu pochodziły z książki zawierającej kadry z filmu „Pasja” Mela Gibsona, podobnie jak podkład muzyczny.

Dla zmęczonych pracą twórczą gości został przygotowany smaczny poczęstunek. Kuchnia polska nigdy nie zawodzi i tym razem było podobnie.

A już niedługo Towarzystwo im. Kazimierza Pułaskiego w Central Falls szykuje kolejną atrakcję: spływ kajakowy. – Spływ kajakowy odbędzie się w maju. Chcemy nie tylko miło spędzić czas, ale i uczcić w ten sposób pamięć zmarłego rok temu Wojciecha Kurpiewskiego – srebrnego medalistę olimpijskiego z Barcelony w 1992 roku w kajakarskiej dwójce, mieszkańca Rhode Island, który choć nie był członkiem, to często bywał w siedzibie Towarzystwa i chętnie brał udział w różnych polonijnych wydarzeniach – mówi prezes Wojciech Wróblewski i dodaje: „Korzystając z okazji, chciałbym na łamach „Białego Orła” złożyć członkom naszego Klubu, Polonii i wszystkim Czytelnikom życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, spędzonych w gronie najbliższych oraz udanego sezonu letniego”.

JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,678.html

wróć

Fotorelacje

Święto Żołnierza Polskiego w Amerykańskiej Częstochowie

Tak jak każdego roku, na początku sierpnia, miesiąca, w którym wspominamy historyczną bitwę nazywaną „Cudem nad Wisłą”, w Amerykańskiej Częstochowie obchodzone było Święto Żołnierza Polskiego. Uczczeni w ten sposób zostali wszyscy weterani związani z Wojskiem Polskim mieszkający w USA. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
08-19-2017
Wybory Miss Polonia Massachusetts 2018
08-19-2017
Wybory Miss Polonia Massachusetts 2018
08-19-2017
Dożynki w Stamford
08-19-2017
Piknik w PACC w Webster
08-20-2017
Msza św. z okazji Święta Matki Boskiej Zielnej w Orlando
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com