Rhode Island

poleć serwis drukuj
Warsztaty Wielkanoce w Towarzystwie im. gen. Kazimierza Pułaskiego w Central Falls Długa na 7 metrów...

Najdłuższa palma w Rhode Island!

04-09-2017

W niedzielę 2 kwietnia w siedzibie Towarzystwa im. Kazimierza Pułaskiego w Central Falls odbyły się warsztaty wielkanocne. Zorganizowane zostały już trzeci rok z rzędu. Podobnie jak rok temu wzięło w nich udział około 40 osób – dorosłych i dzieci.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję własnoręcznie wykonać tradycyjne, polskie palmy wielkanocne, które w Palmową Niedzielę z dumą zostały przez nich zaniesione do kościoła. Powstała również wspólna, niezwykle barwna i długa palma, o której z zadowoleniem opowiada prezes Towarzystwa im. Kazimierza Pułaskiego Wojciech Wróblewski: „Ma 7 metrów długości. To chyba największa palma, jaka kiedykolwiek powstała w stanie Rhode Island! Wspólnie udało nam się wykonać naprawdę piękne dzieło”. Ta niezwykła ozdoba zostanie umieszczona przy wejściu do siedziby Towarzystwa.

Uczestnicy warsztatów obejrzeli także krótki, 10-minutowy film, zmontowany rok temu przez 12-letniego wówczas Patryka Strzałkę. Projekcja, wyświetlana na specjalnym ekranie, pokazywała sceny z życia Chrystusa, drogę krzyżową, aż do śmierci i zmartwychwstania. Zdjęcia użyte do filmu pochodziły z książki zawierającej kadry z filmu „Pasja” Mela Gibsona, podobnie jak podkład muzyczny.

Dla zmęczonych pracą twórczą gości został przygotowany smaczny poczęstunek. Kuchnia polska nigdy nie zawodzi i tym razem było podobnie.

A już niedługo Towarzystwo im. Kazimierza Pułaskiego w Central Falls szykuje kolejną atrakcję: spływ kajakowy. – Spływ kajakowy odbędzie się w maju. Chcemy nie tylko miło spędzić czas, ale i uczcić w ten sposób pamięć zmarłego rok temu Wojciecha Kurpiewskiego – srebrnego medalistę olimpijskiego z Barcelony w 1992 roku w kajakarskiej dwójce, mieszkańca Rhode Island, który choć nie był członkiem, to często bywał w siedzibie Towarzystwa i chętnie brał udział w różnych polonijnych wydarzeniach – mówi prezes Wojciech Wróblewski i dodaje: „Korzystając z okazji, chciałbym na łamach „Białego Orła” złożyć członkom naszego Klubu, Polonii i wszystkim Czytelnikom życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, spędzonych w gronie najbliższych oraz udanego sezonu letniego”.

JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,678.html

wróć

Fotorelacje

Dzień Mamy i Taty w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

12 maja uczniowie, nauczyciele i rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie wspólnie świętowali Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji w sali Jana Pawła II wystawione zostało humorystyczne przedstawienie pt. „Jak mama tatę poznała”. Za pomysł i realizację przedstawienia wielkie brawa należą się Sylwii Wadach-Kloczkowskiej. Po spektaklu przewidziany był poczęstunek dla dzieci i rodziców. Fot. Mariusz Kloczkowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com