Rhode Island

poleć serwis drukuj

Jarmark Wielkanocny w Woonsocket

03-29-2017

Doroczny Jarmark...
Fot. Andrzej...
Fot. Andrzej...

Kiermasz, jarmark, pchli targ – różnie można nazwać wydarzenie, które co roku w okresie przedświątecznym odbywa się w parafii św. Stanisława Kostki w Woonsocket. Jednak ta różnorodność nazewnictwa bardzo pasuje do zróżnicowanego asortymentu, w który można było się zaopatrzyć podczas trwającego dwa dni (sobota 25 marca i niedziela 26 marca) jarmarku.

– Kiermasz, jak co roku, trwał dwa dni. Nieco się obawialiśmy, czy wszystko się uda, ponieważ zapowiadano nienajlepszą pogodę na ten weekend, jednak klienci dopisali, a kiermasz możemy zaliczyć do udanych wydarzeń – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” przewodnicząca Rady Parafialnej Alicja Leja.

Ubrania, akcesoria do domu, wyroby porcelanowe, świąteczne ozdoby – te i wiele innych rzeczy można było w ostatni weekend marca kupić w parafialnej sali przy kościele św. Stanisława Kostki. Wszystko to udało się zebrać dzięki zaangażowaniu parafian, zwłaszcza pań, które od lat wkładają wiele pracy i serca, aby doroczne jarmarki nie tylko się odbywały, ale także przynosiły zysk. Jedną z takich osób jest pani Izabela Słowik, która – mimo obchodzonych w zeszłym roku 88. urodzin – nadal bardzo aktywnie uczestniczy w życiu polonijnej i parafialnej wspólnoty Woonsocket. Natomiast pani Alicja czujnym okiem nadzorowała pracę w kuchni. – Największym powodzeniem zawsze cieszą się gołąbki, smażona kapusta i pierogi ruskie oraz z kapustą. W tym roku pierwszy raz serwowaliśmy pierogi z owocami: jagodami i truskawkami, też posmakowały naszym gościom – opowiada pani Alicja Leja.

Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony jak zwykle na potrzeby kościoła i utrzymanie parafii. A już wkrótce Polonia w Woonsocket będzie miała okazję do kolejnego spotkania – w sobotę 29 kwietnia odbędzie się „Zabawa z Zajączkiem” dla dzieci.

JS

wróć

Fotorelacje

Dzień Mamy i Taty w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

12 maja uczniowie, nauczyciele i rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie wspólnie świętowali Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji w sali Jana Pawła II wystawione zostało humorystyczne przedstawienie pt. „Jak mama tatę poznała”. Za pomysł i realizację przedstawienia wielkie brawa należą się Sylwii Wadach-Kloczkowskiej. Po spektaklu przewidziany był poczęstunek dla dzieci i rodziców. Fot. Mariusz Kloczkowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com