Rhode Island

poleć serwis drukuj

Jarmark Wielkanocny w Woonsocket

03-29-2017

Doroczny Jarmark...
Fot. Andrzej...
Fot. Andrzej...

Kiermasz, jarmark, pchli targ – różnie można nazwać wydarzenie, które co roku w okresie przedświątecznym odbywa się w parafii św. Stanisława Kostki w Woonsocket. Jednak ta różnorodność nazewnictwa bardzo pasuje do zróżnicowanego asortymentu, w który można było się zaopatrzyć podczas trwającego dwa dni (sobota 25 marca i niedziela 26 marca) jarmarku.

– Kiermasz, jak co roku, trwał dwa dni. Nieco się obawialiśmy, czy wszystko się uda, ponieważ zapowiadano nienajlepszą pogodę na ten weekend, jednak klienci dopisali, a kiermasz możemy zaliczyć do udanych wydarzeń – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” przewodnicząca Rady Parafialnej Alicja Leja.

Ubrania, akcesoria do domu, wyroby porcelanowe, świąteczne ozdoby – te i wiele innych rzeczy można było w ostatni weekend marca kupić w parafialnej sali przy kościele św. Stanisława Kostki. Wszystko to udało się zebrać dzięki zaangażowaniu parafian, zwłaszcza pań, które od lat wkładają wiele pracy i serca, aby doroczne jarmarki nie tylko się odbywały, ale także przynosiły zysk. Jedną z takich osób jest pani Izabela Słowik, która – mimo obchodzonych w zeszłym roku 88. urodzin – nadal bardzo aktywnie uczestniczy w życiu polonijnej i parafialnej wspólnoty Woonsocket. Natomiast pani Alicja czujnym okiem nadzorowała pracę w kuchni. – Największym powodzeniem zawsze cieszą się gołąbki, smażona kapusta i pierogi ruskie oraz z kapustą. W tym roku pierwszy raz serwowaliśmy pierogi z owocami: jagodami i truskawkami, też posmakowały naszym gościom – opowiada pani Alicja Leja.

Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony jak zwykle na potrzeby kościoła i utrzymanie parafii. A już wkrótce Polonia w Woonsocket będzie miała okazję do kolejnego spotkania – w sobotę 29 kwietnia odbędzie się „Zabawa z Zajączkiem” dla dzieci.

JS

wróć

Fotorelacje

Weterański opłatek w Bostonie

W sobotę 13 stycznia w siedzibie Placówki #37 Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Bostonie odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe. Wzięli w nim udział weterani i członkinie Korpusu Pomocniczego Pań przy SWAP z Bostonu, przedstawiciele lokalnych polonijnych organizacji oraz goście z Connecticut. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
01-27-2018
Zabawa karnawałowa dla dzieci w Polskiej Szkole w Clearwater
01-27-2018
Bal charytatywny Polskiej Szkoły Sobotniej w Hartford
01-27-2018
Występ Kabareta pod Wyrwigroszem w Plainville
01-27-2018
30-lecie PSS im. Adama Mickiewicza w Stamford
01-27-2018
Zabawa karnawałowa – bal maskowy z kolacją w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com