Rhode Island

poleć serwis drukuj

Jarmark Wielkanocny w Woonsocket

03-29-2017

Doroczny Jarmark...
Fot. Andrzej...
Fot. Andrzej...

Kiermasz, jarmark, pchli targ – różnie można nazwać wydarzenie, które co roku w okresie przedświątecznym odbywa się w parafii św. Stanisława Kostki w Woonsocket. Jednak ta różnorodność nazewnictwa bardzo pasuje do zróżnicowanego asortymentu, w który można było się zaopatrzyć podczas trwającego dwa dni (sobota 25 marca i niedziela 26 marca) jarmarku.

– Kiermasz, jak co roku, trwał dwa dni. Nieco się obawialiśmy, czy wszystko się uda, ponieważ zapowiadano nienajlepszą pogodę na ten weekend, jednak klienci dopisali, a kiermasz możemy zaliczyć do udanych wydarzeń – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” przewodnicząca Rady Parafialnej Alicja Leja.

Ubrania, akcesoria do domu, wyroby porcelanowe, świąteczne ozdoby – te i wiele innych rzeczy można było w ostatni weekend marca kupić w parafialnej sali przy kościele św. Stanisława Kostki. Wszystko to udało się zebrać dzięki zaangażowaniu parafian, zwłaszcza pań, które od lat wkładają wiele pracy i serca, aby doroczne jarmarki nie tylko się odbywały, ale także przynosiły zysk. Jedną z takich osób jest pani Izabela Słowik, która – mimo obchodzonych w zeszłym roku 88. urodzin – nadal bardzo aktywnie uczestniczy w życiu polonijnej i parafialnej wspólnoty Woonsocket. Natomiast pani Alicja czujnym okiem nadzorowała pracę w kuchni. – Największym powodzeniem zawsze cieszą się gołąbki, smażona kapusta i pierogi ruskie oraz z kapustą. W tym roku pierwszy raz serwowaliśmy pierogi z owocami: jagodami i truskawkami, też posmakowały naszym gościom – opowiada pani Alicja Leja.

Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony jak zwykle na potrzeby kościoła i utrzymanie parafii. A już wkrótce Polonia w Woonsocket będzie miała okazję do kolejnego spotkania – w sobotę 29 kwietnia odbędzie się „Zabawa z Zajączkiem” dla dzieci.

JS

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Klubie Sobieski

1 października br. w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski w Greenacres (4725 Lake Worth Rd) odbyły się dożynki. W programie imprezy był barwny korowód z wieńcami dożynkowymi, a także program artystyczny, przygotowany przez Teatr „Bez Wizy” oraz zespół taneczny „Polonia” z zaprzyjaźnionego klubu Polonez w North Lauderdale. Nie zabrakło tradycyjnego polskiego jedzenia, atrakcji dla dzieci, w tym zjeżdżalni wodnych, jak i zabawy przy muzyce, o którą zadbał DJ Irek Roszkowski. Fot. Grzegorz Zyzdryn

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
10-23-2017
Projekcja filmu „Botoxx” w Scandinavia House
10-23-2017
Przystanek Historia w Szkole przy parafii św. Cyryla i Metodego
10-24-2017
Przystanek Historia w Instytucie Piłsudskiego w Nowym Jorku
10-24-2017
Wykład pt. „Poland at the Crossroads between Authoritarianism and Democracy”
10-25-2017
16. Festiwal Filmów Polskich w Chicopee
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com