Rhode Island

poleć serwis drukuj

Biesiada Artystyczna w Central Falls

03-25-2017

Podczas Biesiady...
Wydarzenia...
Atrakcją wieczoru...
Fot. Jacek Dorota
Fot. Jacek Dorota
Fot. Jacek Dorota

Muzyka, śpiew i pyszne jedzenie – osobom zgromadzonym w siedzibie Towarzystwa im. Kazimierza Pułaskiego w Central Falls niedzielne popołudnie 19 marca upłynęło bardzo przyjemnie. Biesiada Artystyczna, zorganizowana w tym roku wyjątkowo w marcu, należała do bardzo udanych wydarzeń.

– Pewien dżentelmen zagrał na szkockim instrumencie, grupa artystyczna z parafii św. Józefa w Central Falls zaśpiewała popularne polskie piosenki, obecni lub byli uczniowie z Polskiej Szkoły im. J. Korczaka w Central Falls (Olivia Strzałka, Natalia Wróblewski, Elizabeth i Alan Piedra) wystąpili w przedstawieniu, Matthew Szczepanek zagrał na gitarze, a pewien chłopak pochodzenia haitańskiego zagrał na akordeonie – opowiada Jacek Dorota, członek Towarzystwa im. Kazimierza Pułaskiego. Ponadto dzieci, m.in. Karol Strzałka, wzięły udział w konkursie gotowania. Dzięki temu uczestnicy spotkania mogli delektować się pysznym, chińskim jedzeniem.

A już niedługo, bo w Wielką Sobotę (15 kwietnia) będzie okazja do kolejnego spotkania – Zajączek, szukanie wielkanocnych jajek, wspólne tworzenie barwnych pisanek – te i wiele innych atrakcji czeka Polonię z Central Falls i okolic.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Dzień Mamy i Taty w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

12 maja uczniowie, nauczyciele i rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie wspólnie świętowali Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji w sali Jana Pawła II wystawione zostało humorystyczne przedstawienie pt. „Jak mama tatę poznała”. Za pomysł i realizację przedstawienia wielkie brawa należą się Sylwii Wadach-Kloczkowskiej. Po spektaklu przewidziany był poczęstunek dla dzieci i rodziców. Fot. Mariusz Kloczkowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com