Rhode Island

poleć serwis drukuj
Fot. Archiwum WEM

Polonia z Rhode Island wspiera dzieci w Polsce

12-10-2020

Jak ważny jest rodzinny dom? To pytanie retoryczne. Niestety, nie wszystkim dzieciom dane jest cieszyć się rodzinnym szczęściem. Akcja „Wyczaruj święta” podjęta przez Szkołę Języka Polskiego im. Janusza Korczaka w Providence, RI ma na celu wsparcie dzieci w Polsce, które wychowują się poza swoim rodzinnym domem.

Do 13 grudnia trwała zbiórka pieniędzy, które mają wspomóc wychowanków Domu dla Dzieci w Nowym Dworze Gdańskim. Dom ten jest prowadzony przez fundację „Rodzinny Gdańsk”, która powstała jako organizacja społeczna, a jej celem jest szeroko pojęta pomoc rodzinie, w szczególności dzieciom i młodzieży. W każdym prowadzonym przez fundację domu mieszka po 14 dzieci, którymi opiekują się zespoły 5 wychowawców i koordynator, pracujących na 2 zmiany, dzięki czemu dom zawsze jest otwarty, a dzieci mogą doświadczyć przynajmniej namiastki tego, jak funkcjonuje normalna rodzina, co nie jest możliwe w typowych placówkach czy domach dziecka.

Do zbiórki prowadzonej przez dzieci ze szkoły włączyła się lokalna Polonia. W pierwszej połowie grudnia skarbonki, do których można było wrzucać pieniądze na ten cel, stanęły w kościele św. Wojciecha w Providence oraz w sklepach Polonia Market w Pawtucket i Krakow Deli w Attleboro i Woonsocket.

JLS

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com