Rhode Island

poleć serwis drukuj
Fot. Archiwum WEM

Polonia z Rhode Island wspiera dzieci w Polsce

12-10-2020

Jak ważny jest rodzinny dom? To pytanie retoryczne. Niestety, nie wszystkim dzieciom dane jest cieszyć się rodzinnym szczęściem. Akcja „Wyczaruj święta” podjęta przez Szkołę Języka Polskiego im. Janusza Korczaka w Providence, RI ma na celu wsparcie dzieci w Polsce, które wychowują się poza swoim rodzinnym domem.

Do 13 grudnia trwała zbiórka pieniędzy, które mają wspomóc wychowanków Domu dla Dzieci w Nowym Dworze Gdańskim. Dom ten jest prowadzony przez fundację „Rodzinny Gdańsk”, która powstała jako organizacja społeczna, a jej celem jest szeroko pojęta pomoc rodzinie, w szczególności dzieciom i młodzieży. W każdym prowadzonym przez fundację domu mieszka po 14 dzieci, którymi opiekują się zespoły 5 wychowawców i koordynator, pracujących na 2 zmiany, dzięki czemu dom zawsze jest otwarty, a dzieci mogą doświadczyć przynajmniej namiastki tego, jak funkcjonuje normalna rodzina, co nie jest możliwe w typowych placówkach czy domach dziecka.

Do zbiórki prowadzonej przez dzieci ze szkoły włączyła się lokalna Polonia. W pierwszej połowie grudnia skarbonki, do których można było wrzucać pieniądze na ten cel, stanęły w kościele św. Wojciecha w Providence oraz w sklepach Polonia Market w Pawtucket i Krakow Deli w Attleboro i Woonsocket.

JLS

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com