Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
George F. Close....

Generał Armii Stanów Zjednoczonych George F. Close będzie gościem IV edycji Kongresu 590 w Rzeszowie

08-30-2019

W dniach 7-8 października 2019 r. w Jasionce koło Rzeszowa odbędzie się czwarta edycja Kongresu 590, będącego unikalnym forum wymiany doświadczeń, idei i argumentów pomiędzy przedstawicielami biznesu, świata nauki, polityki i administracji. O wyjątkowości Kongresu stanowi m.in. fakt, że patronują mu i wspierają go najważniejsze instytucje państwa polskiego, z Prezydentem RP i Prezesem Rady Ministrów na czele. W tym roku jednym z gości tego wydarzenia będzie amerykański generał George F. Close.

Obecnie, jako prezes SPECTRUM Group, generał Close pomaga tworzyć innowacyjne strategie rozwoju biznesu, budować zmotywowane i zintegrowane zespoły, stymulować wzrost wartości przedsiębiorstw działających w sektorze publicznym i prywatnym. Jego firma podejmuje współpracę z szeroką grupą klientów – od startupów po spółki z listy Fortune 500. Generał Close doradza też przedstawicielom administracji rządowej, liderom lokalnych społeczności i organizacjom międzynarodowym. Gość Kongresu 590 rozpoczął swoją, trwającą ponad 30 lat, karierę wojskową w 1974 roku, od służby w 25. Dywizji Piechoty USA. Specjalizował się w obszarach związanych ze doktryną, edukacją i szkoleniem. Jako szef realizowanego przez Departament Obrony programu Joint Vision 2020 odpowiadał za rozwój i planowanie strategiczne działań transformacyjnych połączonych sił zbrojnych USA. Przez wiele lat służył w Kolegium Połączonych Szefów Sztabów amerykańskiej armii. Na swoim koncie ma też m.in. przewodzenie grupie zadaniowej odpowiedzialnej za koordynację działań zwalczających przemyt narkotyków w regionie Ameryki Łacińskiej.

Więcej informacji o Kongresie 590 można znaleźć na www.kongres590.pl.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Przywitanie nowego proboszcza w Bazylice św. Józefa w Webster

W czerwcu br. na emeryturę przeszedł ks. prałat Antoni Czarnecki, wieloletni gospodarz Bazyliki św. Józefa w Webster. Na stanowisku proboszcza zastąpił go dotychczasowy wikariusz – ks. Grzegorz Chodkowski. W niedzielę, 8 września, po mszy św. o godz. 11:00 parafianie zorganizowali przyjęcie powitalne dla nowego proboszcza. Spotkanie odbyło się w klubie PACC w Webster i wzięło w nim udział około 200 osób. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com