Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Piotr...

Nie żyje znany producent filmowy Piotr Woźniak-Starak

08-26-2019

Aż 5 dni trwały poszukiwania w jeziorze Kisajno niedaleko Giżycka producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka. Ciało zaginionego w dziwnych okolicznościach 39-latka odnaleziono w końcu w czwartek 22 sierpnia. Filmowiec był synem jednego z najbogatszych Polaków – Jerzego Staraka – którego majątek szacuje się na prawie 6 mld zł. 

Piotr Woźniak-Starak uległ wypadkowi na motorówce w nocy z 17 na 18 sierpnia. Wpadł do wody nie mając na sobie kamizelki ratunkowej. Towarzyszącej mu w rejsie 27-letniej kobiecie z Łodzi udało się dopłynąć do brzegu.

Pustą motorówkę dostrzegli nad ranem rybacy. To oni wezwali pomoc. W akcji ratowniczej wzięły udział ekipy płetwonurków i wodniaków z giżyckiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej, Wojska Obrony Terytorialnej, policyjna łódź z sonarem, a także śmigłowiec, który przeczesywał teren z powietrza. Ciało filmowca odnaleziono w jeziorze. Oficjalna przyczyna zgonu nie została jeszcze podana, ale najprawdopodobniej było to utonięcie.      
Piotr Woźniak-Starak przez długi okres zdobywał doświadczenie w Stanach Zjednoczonych. Do Polski wrócił w wieku 25 lat. Najpierw zajął się reklamą, a później także produkcją filmów, m.in. „Bogowie”, „Big Love”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Asystował też Andrzejowi Wajdzie przy „Katyniu”.

„Był ciepłym, niezwykłym człowiekiem, o otwartym sercu, a jednocześnie zawodowym filmowcem, który potrafił realizować swoje wizje artystyczne, porywając za sobą miliony widzów. Stworzył własny, autorski model realizacji filmowej, pozwalający na precyzyjne osiąganie celów oraz unikatową współpracę całego zespołu” – napisali współpracownicy z jego firmy Watchout Studio.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Obchody Dnia Myśli Braterskiej w Hartford, CT

W tym roku harcerska brać: hufiec harcerek „Podhale” wraz z hufcem harcerzy „Warmia” 23 lutego obchodziła tradycyjne święto World Thinking Day – Dzień Myśli Braterskiej w stolicy Connecticut – Hartford. Fot. Beata Krużel

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com