Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Piotr...

Nie żyje znany producent filmowy Piotr Woźniak-Starak

08-26-2019

Aż 5 dni trwały poszukiwania w jeziorze Kisajno niedaleko Giżycka producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka. Ciało zaginionego w dziwnych okolicznościach 39-latka odnaleziono w końcu w czwartek 22 sierpnia. Filmowiec był synem jednego z najbogatszych Polaków – Jerzego Staraka – którego majątek szacuje się na prawie 6 mld zł. 

Piotr Woźniak-Starak uległ wypadkowi na motorówce w nocy z 17 na 18 sierpnia. Wpadł do wody nie mając na sobie kamizelki ratunkowej. Towarzyszącej mu w rejsie 27-letniej kobiecie z Łodzi udało się dopłynąć do brzegu.

Pustą motorówkę dostrzegli nad ranem rybacy. To oni wezwali pomoc. W akcji ratowniczej wzięły udział ekipy płetwonurków i wodniaków z giżyckiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej, Wojska Obrony Terytorialnej, policyjna łódź z sonarem, a także śmigłowiec, który przeczesywał teren z powietrza. Ciało filmowca odnaleziono w jeziorze. Oficjalna przyczyna zgonu nie została jeszcze podana, ale najprawdopodobniej było to utonięcie.      
Piotr Woźniak-Starak przez długi okres zdobywał doświadczenie w Stanach Zjednoczonych. Do Polski wrócił w wieku 25 lat. Najpierw zajął się reklamą, a później także produkcją filmów, m.in. „Bogowie”, „Big Love”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Asystował też Andrzejowi Wajdzie przy „Katyniu”.

„Był ciepłym, niezwykłym człowiekiem, o otwartym sercu, a jednocześnie zawodowym filmowcem, który potrafił realizować swoje wizje artystyczne, porywając za sobą miliony widzów. Stworzył własny, autorski model realizacji filmowej, pozwalający na precyzyjne osiąganie celów oraz unikatową współpracę całego zespołu” – napisali współpracownicy z jego firmy Watchout Studio.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Przywitanie nowego proboszcza w Bazylice św. Józefa w Webster

W czerwcu br. na emeryturę przeszedł ks. prałat Antoni Czarnecki, wieloletni gospodarz Bazyliki św. Józefa w Webster. Na stanowisku proboszcza zastąpił go dotychczasowy wikariusz – ks. Grzegorz Chodkowski. W niedzielę, 8 września, po mszy św. o godz. 11:00 parafianie zorganizowali przyjęcie powitalne dla nowego proboszcza. Spotkanie odbyło się w klubie PACC w Webster i wzięło w nim udział około 200 osób. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com