Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Nowa przewodnicząca...

Nowa przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w Polsce

07-28-2019

– Dla Europy będzie to dobry, nowy czas – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z nową przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen, która 25 lipca br. odwiedziła Warszawę. Polskim kandydatem na komisarza jest prof. Krzysztof Szczerski – szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, jako naukowiec ekspert ds. Unii Europejskiej.

Wspólnie będziemy starali się tworzyć nowe otwarcie, budować Europę kompromisów, Europę o wspólnych płaszczyznach w wielu ważnych tematach, takich jak handel, energia, gospodarka oraz innowacje – mówił premier RP.            

Szef polskiego rządu przedstawił von Leyen oczekiwania, jeśli chodzi o kwestie personalne w Komisji, kładąc nacisk na sprawy gospodarcze. Podkreślił też konieczność zachowania właściwego podziału kompetencji w ramach balansu geograficznego w tej instytucji.

Mateusz Morawiecki omawiał z nową przewodniczącą Komisji Europejskiej kwestie wspólnego rynku, politykę migracyjną, klimatyczną, sprawy podatkowe czy globalnej konkurencji.

Będziemy mówili również o trudnych tematach, co do niektórych się nie zgadzamy. To tematy takie jak kwestie migracyjne i kwestie praworządności. Ważne jest, aby wzajemnie się wysłuchać i darzyć się wzajemnym szacunkiem, nigdy nie zapominając dlaczego dołączyliśmy do Unii Europejskiej – mówiła Ursula von der Leyen.

Nowa szefowa Komisji podkreśliła, że chce przeciwdziałać zmianom klimatycznym, zaś w kwestiach gospodarczych postawić na innowacyjność oraz rozwój małych i średnich przedsiębiorstw.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Opłatek Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w New Jersey

4 grudnia w Cracovia Manor w Wallington, NJ odbyło się przyjęcie opłatkowe dla członków PSFCU ze stanów New Jersey i Pensylwania. Tu także ponad dwieście osób składało sobie życzenia i łamało się tradycyjnym opłatkiem, który poświęcił proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wallington, ks. Feliks Marciniak. Spotkanie rozpoczęło się od koncertu kolęd w wykonaniu członków Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, którzy przebywają na tournée po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Fot. PSFCU

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
12-21-2019
Bożonarodzeniowe karaoke w Polskim Domu Narodowym w Hartford
12-24-2019
Wigilia w Klubie Polonez w Fort Lauderdale
12-31-2019
Zabawa sylwestrowa w Klubie Sobieski w Greenacres
12-31-2019
Sylwester w Orlando
12-31-2019
Sylwester w Klubie Polonez w Fort Lauderdale
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com