Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Szczęśliwym...

W Krakowie urodziły się sześcioraczki

06-01-2019

20 maja br. w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim urodziły się sześcioraczki – 4 chłopców i 2 dziewczynki. Maluchy urodziły się przez cesarskie cięcie i zarówno one, jak i ich mama, czują się dobrze. Wydarzyło się to w Polsce po raz pierwszy, dlatego premier Mateusz Morawiecki sprezentował liczącej już 9 osób rodzinie rodzinny samochód Volkswagen Transporter.

Jak tłumaczył prof. Ryszard Lauterbach, kierownik Oddziału Klinicznego Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, tuż po urodzeniu noworodki wymagały wsparcia oddechowego, odpowiedniego uruchomienia przewodu pokarmowego oraz niewielkiego stężenia tlenu do oddychania metodą nieinwazyjną.

Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela urodziły się w 29. tygodniu ciąży. Przy porodzie asystowało ok. 40 osób. Najmniejsze ważyło 890 g, największe 1,300 g. Lekarze chcą, by zostały w szpitalu przez najbliższe 2-3 miesiące.

Ze szczęśliwą rodziną oraz personelem placówki krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego spotkał się premier Mateusz Morawiecki, który wręczył rodzicom kluczyki do 9-osobowego samochodu. Prezent przekazano dzięki wsparciu Fundacji PFR i Fundacji PKO Banku Polskiego.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com