Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Tablica zawisła na...

Tablica prezydenta Woodrowa Wilsona

05-18-2019

15 maja br. na Placu Wilsona w Warszawie odsłonięto tablicę dwudziestego ósmego prezydenta USA – Woodrowa Wilsona. Upamiętnia ona stulecie wygłoszenia przez Wilsona słynnych 14 punktów, w których mówił m.in. o konieczności odzyskania przez Polskę niepodległości po I wojnie światowej.

W uroczystości udział wzięli prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. – Wkład prezydenta Wilsona w odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku był nie do przecenienia – powiedział włodarz stolicy.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

„Polska Noc” w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT

11 czerwca w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT odbyła się kolacja będąca gratką dla miłośników polskiej kuchni. W kolejnej edycji „Polskiej Nocy” wzięło udział 100 osób. Wszystkich przybyłych serdecznie witała i zapraszała do stolików Debra Chandler, menedżer restauracji. Gościom podano m.in. gołąbki, pierogi i kiełbasę. Za menu odpowiedzialna była Jessica Aldrich, pełniąca tego wieczoru obowiązki szefa kuchni. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com