Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Reforma rządu może...

Pieniądze z OFE trafią do Polaków

04-18-2019

Chcemy uporządkować system emerytalny, który jest kluczową częścią w obszarze bezpieczeństwa finansowego Polaków – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas prezentacji planów co do reszty pieniędzy zgromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych (OFE). Polacy będą mogli zdecydować, czy trafią one na ich prywatne Indywidualne Konta Emerytalne czy zostaną przekazane do ZUS.

W OFE jest blisko 162 mld zł. Mają one trafić na konta emerytalne prawie 16 mln Polaków i będą w całości prywatne i dziedziczone. W przypadku wyboru IKE będzie pobierana opłata przekształceniowa w wysokości 15 procent. W przypadku przekazania pieniędzy z OFE do ZUS nie będzie żadnej opłaty.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com