Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Konwencję w...

Ruszyła kampania do Parlamentu Europejskiego

04-07-2019

W sobotę 6 kwietnia dwa największe obozy polityczne w Polsce – Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Europejska – zorganizowały swoje polityczne konwencje. Rządząca partia skupiła się na polskiej wsi, zaś opozycyjna koalicja zaprezentowała swoje hasło „”Przyszłość Polski. Wielki wybór”.

Dla nas wszystkich ważne jest, by szanse, które ma polska wieś, zostały wykorzystane. Rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie ku temu dążył – powiedział prezes Jarosław Kaczyński podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Kadzidle pod Ostrołęką, nazywając PiS „partią polskiej wsi”. Lider prawicy przedstawił również nowe propozycje dla rolników – 100 zł od jednego tucznika i 500 zł od krowy, a także 150 tys. bezzwrotnej pomocy dla młodych rolników.

Polska wieś potrzebuje dobrego gospodarza, a Prawo i Sprawiedliwość takim gospodarzem jest. Chcemy zapobiegać niesprawiedliwemu podziałowi pomiędzy krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Chcemy, aby polska wieś odnosiła sukcesy na rynku europejskim – dodał premier Mateusz Morawiecki.

Koalicja Europejska, którą tworzą m.in. Platforma Obywatelska, PSL, SLD, Zieloni i Nowoczesna, konwencję zorganizowała w hali Global Expo w Warszawie. – Wybierzemy, czy Polska będzie krajem, gdzie liczy się praca i umiejętności, czy państwem partyjnym na wzór Rosji Putina – mówił przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, strasząc Pol-exitem. – Twórcy Brexitu też na początku twierdzili, że nie chcą wyjść z Unii, a sprowadzili na swój kraj niewyobrażalny chaos – dodał.

Z kolei Jarosław Kalinowski z PSL stwierdził, że ostatnie 15 lat, czyli okres od kiedy Polska jest członkiem Unii Europejskiej, to „jeden z najlepszych, a może najlepszy okres w historii Unii Europejskiej”. – To dla nas strefa bezpieczeństwa i rozwoju. Jesteśmy szczęściarzami, pierwszym pokoleniem od 1,000 lat w Polsce, które nie doświadczyło wojny – dodał.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

„Polska Noc” w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT

11 czerwca w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT odbyła się kolacja będąca gratką dla miłośników polskiej kuchni. W kolejnej edycji „Polskiej Nocy” wzięło udział 100 osób. Wszystkich przybyłych serdecznie witała i zapraszała do stolików Debra Chandler, menedżer restauracji. Gościom podano m.in. gołąbki, pierogi i kiełbasę. Za menu odpowiedzialna była Jessica Aldrich, pełniąca tego wieczoru obowiązki szefa kuchni. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com