Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
175 mln 938 tys....

Rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

03-08-2019

175 mln 938 tys. 717 zł – taka kwota wpłynęła na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzięki 27. Finałowi, który odbył się w niedzielę 13 stycznia. W zbiórkę pieniędzy zaangażowało się 1,700 sztabów w Polsce oraz kilkadziesiąt na całym świecie. Kwestę prowadziło 120 tysięcy wolontariuszy.

Na kwotę zebraną w 27. Finale WOŚP złożyły się: zbiórka publiczna (87 mln zł), pozostałe darowizny przekazane na cel akcji przede wszystkim poprzez kanały elektroniczne (88 mln zł), oraz dary rzeczowe w postaci sprzętu medycznego, który WOŚP przekaże bezpośrednio szpitalom (1 mln zł).

Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, które diagnozują i udzielają pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej.

Chcemy głośno mówić o tym, że Orkiestra nadal będzie grać, zapraszając do siebie wszystkich ludzi dobrej woli. Bawiąc się i ucząc jak nawzajem sobie pomagać – powiedział Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP podczas ogłoszenia w Gdańsku wyniku zbiórki 27. Finału.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com