Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Prezydent Andrzej...

Polski pawilon „Polish House” po raz pierwszy na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

01-27-2019

– Polska jest jednocześnie proeuropejska, proamerykańska i dumna ze swoich osiągnięć – mówił w szwajcarskim Davos na 49. Światowym Forum Ekonomicznym premier Mateusz Morawiecki. W promocję Polski w tym prestiżowym wydarzeniu włączył się również prezydent Andrzej Duda. Po raz pierwszy został tam otwarty pawilon Polski i polskiego biznesu, w którym odbywały się spotkania z klientami oraz funduszami inwestycyjnymi.

W Polsce mamy do czynienia z bardzo pozytywnym sprzężeniem pomiędzy twórcami nowych technologicznych rozwiązań a konsumentami; mamy potencjał, żeby tworzyć innowacje, a także otwartość i gotowość, żeby z nich korzystać i w ten sposób przyczyniać się do dalszego rozwoju – podkreślił prezydent Duda podczas panelu dyskusyjnego poświęconego czwartej rewolucji przemysłowej na rynkach wschodnich.

Prezydent zainaugurował działalność polskiego pawilonu w Davos, który jest realizacją idei przedstawionej przez niego rok temu, a zrealizowanej z inicjatywy Banku PEKAO SA oraz PZU. – Jesteśmy aktywni w Davos, staramy się zachęcać do inwestowania w Polsce, a jednocześnie prezentować Polskę jako kraj otwarty, świetnie się rozwijający, który ma doskonałe wyniki gospodarcze – przekonywał Andrzej Duda.

Prezydent Polski odbył w Davos szereg rozmów biznesowych z kadrą kierowniczą największych światowych firm, takich jak Procter&Gamble czy chińska firma z zakresu elektromobilności Sokon Group. Spotkał się także z prezesem World Economic Forum, Klausem Schwabem, z królem Belgii Filipem, prezydentem Ukrainy Petro Poroszenko, Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem czy prezydentem Brazylii Jairem Bolsonaro.

Brazylia to nasz największy partner w Ameryce Południowej. Chciałbym poprzez moje spotkanie z Panem Prezydentem tę relację pogłębić. Mam nadzieję, że może będziemy się mogli spodziewać wizyty Prezydenta Brazylii w Polsce – powiedział w wywiadzie dla TVP Info prezydent Andrzej Duda.

Premier Morawiecki wziął udział w Davos w kilku dyskusjach panelowych. Spotkał się m.in. z Timem Cookiem, prezesem największej spółki technologicznej w USA firmy Apple, a także udzielił wywiadów mediom zagranicznym, m.in. BBC i CNN.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Zabawa walentynkowa u „Polan”

9 lutego był wyjątkową datą dla 260 uczestników walentynkowej zabawy odbywającej się w Klubie Białego Orła w Bridgeport, CT. Czekały na nich: ogromna sala, piękne dekoracje, wiele doskonałych pomysłów na zabawy i stoły zastawione polskimi przysmakami. Nie brakowało serduszek ani nawet specjalnego kącika fotograficznego. Gospodarzem i organizatorem balu był zespół pieśni i tańca „Polanie”. Fot. Magdalena Kalkowska

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com