Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Prezydent Andrzej...

Polski pawilon „Polish House” po raz pierwszy na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

01-27-2019

– Polska jest jednocześnie proeuropejska, proamerykańska i dumna ze swoich osiągnięć – mówił w szwajcarskim Davos na 49. Światowym Forum Ekonomicznym premier Mateusz Morawiecki. W promocję Polski w tym prestiżowym wydarzeniu włączył się również prezydent Andrzej Duda. Po raz pierwszy został tam otwarty pawilon Polski i polskiego biznesu, w którym odbywały się spotkania z klientami oraz funduszami inwestycyjnymi.

W Polsce mamy do czynienia z bardzo pozytywnym sprzężeniem pomiędzy twórcami nowych technologicznych rozwiązań a konsumentami; mamy potencjał, żeby tworzyć innowacje, a także otwartość i gotowość, żeby z nich korzystać i w ten sposób przyczyniać się do dalszego rozwoju – podkreślił prezydent Duda podczas panelu dyskusyjnego poświęconego czwartej rewolucji przemysłowej na rynkach wschodnich.

Prezydent zainaugurował działalność polskiego pawilonu w Davos, który jest realizacją idei przedstawionej przez niego rok temu, a zrealizowanej z inicjatywy Banku PEKAO SA oraz PZU. – Jesteśmy aktywni w Davos, staramy się zachęcać do inwestowania w Polsce, a jednocześnie prezentować Polskę jako kraj otwarty, świetnie się rozwijający, który ma doskonałe wyniki gospodarcze – przekonywał Andrzej Duda.

Prezydent Polski odbył w Davos szereg rozmów biznesowych z kadrą kierowniczą największych światowych firm, takich jak Procter&Gamble czy chińska firma z zakresu elektromobilności Sokon Group. Spotkał się także z prezesem World Economic Forum, Klausem Schwabem, z królem Belgii Filipem, prezydentem Ukrainy Petro Poroszenko, Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem czy prezydentem Brazylii Jairem Bolsonaro.

Brazylia to nasz największy partner w Ameryce Południowej. Chciałbym poprzez moje spotkanie z Panem Prezydentem tę relację pogłębić. Mam nadzieję, że może będziemy się mogli spodziewać wizyty Prezydenta Brazylii w Polsce – powiedział w wywiadzie dla TVP Info prezydent Andrzej Duda.

Premier Morawiecki wziął udział w Davos w kilku dyskusjach panelowych. Spotkał się m.in. z Timem Cookiem, prezesem największej spółki technologicznej w USA firmy Apple, a także udzielił wywiadów mediom zagranicznym, m.in. BBC i CNN.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Wielki Piknik Przyjaźni dla 5-letniego Dawidka

W sobotę, 29 czerwca, w Quartette Club przy 225 Wooster Street w New Britain odbyła się impreza charytatywna pod hasłem „Wielki Piknik Przyjaźni”. O muzykę na żywo zadbały zespoły WindStar i Gypsy Dream. Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje, m.in. malowanie twarzy, dmuchany zamek i lody. Wszyscy uczestnicy mogli liczyć na polskie jedzenie, odbyła się też loteria fantowa. Polonia okazała szczodrość – udało się zebrać 14,500 dolarów. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
07-18-2019
Projekcja filmu w związku z 100. rocznicą parafii św. Stanisława w Bristol
07-20-2019
Dożynki w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard
07-20-2019
Wieczór hawajski w Klubie Korona
07-20-2019
Dyskoteka w Polskim Centrum w Clearwater
07-20-2019
Pierogi i gołąbki na sprzedaż w Polskim Kościele św. Jana w Manchester
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com