Raporty specjalne

poleć serwis drukuj

I Młodzieżowe Polonijne Mistrzostwa Sportów Zimowych w Krynicy-Zdroju 2019

01-10-2019

W dniach 20-24 lutego 2019 roku w Krynicy-Zdroju odbędą się I Młodzieżowe Polonijne Mistrzostwa Sportów Zimowych. Zawody przeznaczone są dla uczestników w wieku 14-28 lat.

Obowiązuje wpisowe w wysokości 50 zł. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, zaś finansowana jest ze środków Senatu RP oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Młodzi Polacy z całego świata będą rywalizować w takich dyscyplinach jak narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe, shorttrack czy snowboard.

Każda dyscyplina będzie realizowana zgodnie ze standardami amatorskich imprez sportowych, jednakże zachowując profesjonalną obsługę organizacyjną i przy dochowaniu wszelkiej staranności w zakresie bezstronności sędziów i w duchu fair play. Mistrzostwom towarzyszyć będą imprezy rozrywkowe, ceremonie otwarcia i zamknięcia, ceremonie medalowe, młodzieżowe forum polonijne, możliwość korzystania z atrakcji turystycznych regionu, wycieczka krajoznawcza oraz spotkania i mecze gościnne z młodymi sportowcami z Polski.

Krynica-Zdrój – miasto leżące w województwie małopolskim – to perła polskich uzdrowisk i jeden z najważniejszych kurortów w kraju, niepowtarzalne miejsce zrodzone z piękna przyrody, bogatej kultury i urzekającej tradycji, które od ponad 220 lat zachwyca i kradnie serca przybyszów z Polski i świata.

Zgłoszenia przyjmowane są do 28 stycznia. Rejestracja on-line w formularzu dostępna jest na stronie www.wspolnotapolska.org.pl.

wem

wróć

Fotorelacje

„Polska Noc” w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT

11 czerwca w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT odbyła się kolacja będąca gratką dla miłośników polskiej kuchni. W kolejnej edycji „Polskiej Nocy” wzięło udział 100 osób. Wszystkich przybyłych serdecznie witała i zapraszała do stolików Debra Chandler, menedżer restauracji. Gościom podano m.in. gołąbki, pierogi i kiełbasę. Za menu odpowiedzialna była Jessica Aldrich, pełniąca tego wieczoru obowiązki szefa kuchni. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com