Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Polski przewoźnik...

LOT „Najlepszą Linią w Europie Wschodniej”

12-31-2018

Drugi rok z rzędu Polskie Linie Lotnicze LOT zdobyły tytuł „Najlepszej Linii w Europie Wschodniej” amerykańskiego magazynu „Global Traveler”. Nagrodę w głosowaniu przyznają sami czytelnicy, a więc głównie osoby, które często podróżują samolotami. LOT został również wyróżniony w kategorii „Najlepsze nowe połączenie lotnicze” za uruchomienie w maju 2018 roku bezpośrednich rejsów z Nowego Jorku do Budapesztu.

Polski przewoźnik okazał się bezkonkurencyjny w porównaniu z innymi liniami oferującymi połączenia lotnicze w regionie. LOT wyprzedził w rankingu m.in. Aeroflot, Wizzair czy Croatia Airlines.

Jesteśmy dumni z wyróżnienia przyznanego w prestiżowym rankingu amerykańskiego magazynu Global Traveler. To ważna nagroda, która świadczy o rosnącej popularności i rozpoznawalności LOT-u również za oceanem. Intensywny rozwój połączeń krótkiego i dalekiego zasięgu, nowoczesne samoloty, które stale pozyskujemy, oraz wysoka jakość obsługi na pokładzie sprawiają, że LOT jest dzisiaj ulubioną linią pasażerów w podróżach do i z najszybciej rozwijającego się regionu Europy – CEE. To kolejny dowód, że kierunek, który obraliśmy trzy lata temu wprowadzając strategię rentownego wzrostu, był słuszny – powiedział odbierając nagrodę w imieniu LOT-u Adrian Kubicki, rzecznik prasowy LOT-u.

W 2018 roku LOT przewiózł 8.8 mln pasażerów – dwukrotnie więcej niż w 2016, a w 2019 roku ma ich być 10 mln. Obecnie w swojej rozkładowej ofercie ma już 107 połączeń. Dla LOT-u pracuje dziś 3 tys. osób w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.

Polski przewoźnik jest również jedną z najbardziej punktualnych linii lotniczych na świecie. Jak podał FlightStats, w listopadzie LOT znalazł się w tej kategorii na 15. pozycji w rankingu Global Airlines z punktualnością przewyższającą 80 proc. Niemiecka Lufthansa zajęła 23. miejsce, British Airways – 30., zaś Air France – 11. Najbardziej punktualne były japońskie linie ANA.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

46. Polski Festiwal w Webster

W dniach 14, 15 i 16 czerwca 2019 r. w Webster odbył się doroczny Polski Festiwal, organizowany przez parafię św. Józefa. Była to już 46. edycja tej imprezy. Uczestnicy mogli liczyć na smaczne, polskie jedzenie oraz liczne atrakcje, m.in. loterię. O muzykę do tańca zadbały zespoły Maestro Men, Vademecum i Windstar, przed festiwalową publicznością zaprezentował się też dziecięcy zespół folklorystyczny PIAST. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com