Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Na łamach „Białego...

Aleksander Doba wyróżniony

12-20-2018

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości jest to polskie pamiątkowe państwowe odznaczenie cywilne ustanowione 15 czerwca 2018 r. jako dowód wdzięczności oraz wyraz szacunku dla osób, które położyły szczególne zasługi w służbie państwu i społeczeństwu. Medal nawiązuje do II Rzeczypospolitej oraz wręczanego w 1928 roku medalu 10-lecia odzyskanej niepodległości. Inicjatorem ustanowienia tego odznaczenia był sam prezydent Polski Andrzej Duda, który w środę, 12 grudnia nadał medale kilkunastu osobom. Wśród nich znalazł się Aleksander Doba, polski podróżnik, który zapisał się w historii jako pierwszy człowiek, który samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki.

„Z wielką przyjemnością odebrałem dziś wyjątkowe wyróżnienie z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy – Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości! Znalazłem się wśród grona osób, które poprzez pełnienie różnych funkcji publicznych, ale też aktywność zawodową, kulturową, społeczną przyczyniły się do wzmacniania suwerenności, budowania wspólnoty i umacniania dobrego imienia naszego kraju. Medal to duże zaskoczenie i wielki zaszczyt dla mnie. Gratuluję nagrodzonym i zasłużonym dla Rzeczypospolitej. Tym samym dziękuję wszystkim, którzy we mnie wierzyli podczas moich wypraw. Ich ukończenie pozwoliło mi promować Polskę szeroko na różnych kontynentach. Cieszę się, że dzięki temu tak wiele ludzi na świecie dowiedziało się o naszym kraju” – napisał na swoim oficjalnym profilu na facebooku Aleksander Doba.

Gratulujemy!

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Chętnych do wspólnego świętowania nadejścia nowego roku w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater było tak wielu, że impreza musiała się odbyć w dwóch salach. Część gości bawiła się w audytorium klubu, pozostali w sali barowej. Zabawa w obydwu salach była wyśmienita, a o oprawę muzyczną wydarzenia zadbali zespół Mirage z Chicago oraz DJ Gram-X, czyli Grzegorz Fryc z Nowego Jorku. Fot. Roman Koczwara

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com