Raporty specjalne

poleć serwis drukuj

Centrum Wiedzy o Polonii

12-01-2018

19 listopada 2019 roku w Warszawie otwarto Centrum Wiedzy o Polonii Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Mieści się w Domu Polonii im. prof. Andrzeja Stelmachowskiego na ulicy Krakowskie Przedmieście 64.

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” posiada zbiory biblioteczne, które stanowią jedno z największych źródeł wiedzy na temat Polonii i Polaków mieszkających poza granicami kraju. Baza woluminów, a także materiałów audiowizualnych gromadzona była przez lata i jest w niej ponad 5.5 tys. pozycji, również tych unikatowych.

Centrum Wiedzy o Polonii SWP, oprócz potężnego źródła wiedzy w postaci zbiorów bibliotecznych, to miejsce spotkań, konferencji bibliotekarzy polonijnych oraz inicjator działań na rzecz pielęgnowania i popularyzowania polskiego dziedzictwa kulturowego zarówno w kraju, jak i poza nim.

W ramach działalności w Centrum Wiedzy o Polonii odbywać się będą konferencje dla bibliotekarzy polonijnych, spotkania tematyczne, działania edukacyjne skierowane do szerokiej grupy odbiorców, w szczególności do młodzieży i studentów, wystawy, koncerty, prelekcje oraz wieczory autorskie i promocje wydawnictw polonijnych.

ar

wróć

Fotorelacje

Zabawa walentynkowa u „Polan”

9 lutego był wyjątkową datą dla 260 uczestników walentynkowej zabawy odbywającej się w Klubie Białego Orła w Bridgeport, CT. Czekały na nich: ogromna sala, piękne dekoracje, wiele doskonałych pomysłów na zabawy i stoły zastawione polskimi przysmakami. Nie brakowało serduszek ani nawet specjalnego kącika fotograficznego. Gospodarzem i organizatorem balu był zespół pieśni i tańca „Polanie”. Fot. Magdalena Kalkowska

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com