Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Roksana Węgiel...

Roksana Węgiel wygrała dziecięcą Eurowizję

11-27-2018

Z piosenką „Anyone I Want To Be” 14-letnia Roksana Węgiel z Jasła wygrała Eurowizję dla Dzieci 2018. Konkurs odbył się w niedzielę 25 listopada br. w Mińsku na Białorusi, gdzie na żywo oglądało go 15 tysięcy widzów. O zwycięstwie Polki zadecydowały głosy telewidzów w całej Europie.

Roksana Węgiel zaczęła śpiewać w wieku 8 lat. Trenowała też gimnastykę artystyczną, judo i taniec towarzyski. Na Eurowizję pojechała jako zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids”.

W konkursie rywalizowało 20 państw, a Roksana wystąpiła jako ostatnia. Jurorzy najwięcej punktów przyznali Australii – 148, a Polsce dali 79 punktów. Najważniejsze było jednak głosowanie widzów, dzięki którym Roksana zdobyła 215 punktów, co dało jej pierwsze miejsce. To największy sukces Polski w historii tego konkursu.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Zabawa walentynkowa u „Polan”

9 lutego był wyjątkową datą dla 260 uczestników walentynkowej zabawy odbywającej się w Klubie Białego Orła w Bridgeport, CT. Czekały na nich: ogromna sala, piękne dekoracje, wiele doskonałych pomysłów na zabawy i stoły zastawione polskimi przysmakami. Nie brakowało serduszek ani nawet specjalnego kącika fotograficznego. Gospodarzem i organizatorem balu był zespół pieśni i tańca „Polanie”. Fot. Magdalena Kalkowska

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com