Raporty specjalne

poleć serwis drukuj

Były szef KNF usłyszał zarzuty

11-27-2018

Do 10 lat więzienia grozi Markowi Ch. – byłemu już przewodniczącemu Komisji Nadzoru Finansowego, który, jak napisała „Gazeta Wyborcza”, w marcu br. miał zaoferować przychylność dla banku miliardera Leszka Czarneckiego w zamian za 40 mln zł. Czarnecki nagrał rozmowę z Ch., a jej treść opublikowali dziennikarze. Kilka dni później Ch. usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez inną osobę.

Z nagrania wynika, że Ch., jako szef KNF, proponował bankierowi m.in. życzliwe podejście KNF i NBP do planów restrukturyzacji jego banków. W zamian Czarnecki miałby zatrudnić prawnika wskazanego przez Ch.

To jedna z najgłośniejszych spraw w ostatnich tygodniach w Polsce. Zdaniem opozycji afera sięga znacznie wyższych stanowisk i powinna się nią zająć komisja śledcza. Z kolei zdaniem rządzących sprawę wyjaśni postępowanie prokuratury.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Zabawa walentynkowa u „Polan”

9 lutego był wyjątkową datą dla 260 uczestników walentynkowej zabawy odbywającej się w Klubie Białego Orła w Bridgeport, CT. Czekały na nich: ogromna sala, piękne dekoracje, wiele doskonałych pomysłów na zabawy i stoły zastawione polskimi przysmakami. Nie brakowało serduszek ani nawet specjalnego kącika fotograficznego. Gospodarzem i organizatorem balu był zespół pieśni i tańca „Polanie”. Fot. Magdalena Kalkowska

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com