Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Zabójcą 28-letniej...

Gruzin zabił 28-letnią Polkę

11-04-2018

1 listopada br. polscy i ukraińscy policjanci schwytali w Kijowie 39-letniego Gruzina Mamuka K., który najprawdopodobniej zamordował 28-letnią Polkę Paulinę D. Ostatni raz dziewczyna była widziana 20 października rano w Łodzi. Na jej zwłoki pozostawione w torbie natknął się 5 dni później w okolicach Stawów Jana przypadkowy przechodzień.

Na ciele kobiety były rany kłute. Zbrodnia miała prawdopodobnie motyw seksualny. Prokuratura ustaliła, że Paulina D. została zamordowana w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Żeromskiego w Łodzi. Zabójca miał bardzo szybko opuścić Polskę przez wschodnią granicę. Wydano za nim międzynarodowy list gończy.

Ujęcia Gruzina dokonali w Kijowie policjanci z KWP w Łodzi i Biura Kryminalnego KGP, przy wsparciu policji ukraińskiej oraz pomocy oficera łącznikowego w Gruzji. Ma zostać przewieziony do Polski, gdzie usłyszy zarzuty.

Zarzuty usłyszą również 3 inne osoby: dwaj Gruzini i jedna Białorusinka, którzy wiedzieli o zabójstwie, ale nie powiadomili o nim policji.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com