Raporty specjalne

poleć serwis drukuj

LOT zwolnił część załogi

10-23-2018

Na kilka milionów złotych Polskie Linie Lotnicze wyceniają straty z powodu strajku części załogi. Z tego powodu 22 października br. państwowy przewoźnik zwolnił dyscyplinarnie 67 pracowników. Na konferencji prasowej prezes LOT Rafał Milczarski powiedział, że była to „smutna, ale konieczna decyzja”.

Wielokrotnie informowaliśmy pracowników o nielegalności strajku. Apelowaliśmy, by się z niego wycofać, co mogło odbyć się bez konsekwencji – powiedział Milczarski. – Dziś zakończył się trwający od 2013 roku spór zbiorowy w spółce o zarobki. Zarząd podpisał z dwoma związkami zawodowymi regulamin wynagradzania. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich naszych pracowników – dodał.

Jak dodał prezes LOT, każdy odwołany dla spółki rejs to olbrzymie koszty. Przykładowo ten nieodbyty z Warszawy do Toronto spowodował dla spółki koszt około miliona zł.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com