Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Premier Mateusz...

Nie będzie przymusowej relokacji uchodźców

09-26-2018

– Stanowisko Polski, które było również stanowiskiem państw grupy Wyszehradzkiej, o całkowicie dobrowolnym przyjmowaniu uchodźców, zostało w całej rozciągłości podtrzymane – powiedział premier Mateusz Morawiecki po nieformalnym szczycie Rady Europejskiej, który odbył się 20 września br. w Salzburgu. Oznacza to, że Polska nie będzie zmuszana przez Brukselę czy inne państwa Unii Europejskiej do przyjmowania imigrantów z Afryki i Azji Wschodniej.

Udało nam się potwierdzić nasze stanowisko z Rady Europejskiej z czerwca br. w kwestii przyjmowania uchodźców na zasadzie dobrowolności. (…) Cieszymy się z tego, że nasze racje są coraz bardziej przyjmowane przez wiele krajów. Dowodem na to są konkluzje Rady Europejskiej z czerwca, dość niespodziewane dla wielu obserwatorów sceny europejskiej – powiedział dziennikarzom premier, dodając że „być może wkrótce okaże się, że sukces ma wielu ojców”.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że podtrzymanie decyzji o braku przymusowej relokacji imigrantów wśród krajów UE jest kwestią zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony granic zewnętrznych wspólnoty. – Polska jako suwerenny kraj ma decydować o tym, kogo chcemy przejąć, kogo zgadzamy się przyjąć, a kogo nie – dodał premier.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Polskie Dni w Lake Compounce

8 czerwca rozpoczęły się dwudniowe obchody Polskich Dni w Lake Compounce w Bristolu, które już cyklicznie są organizowane co roku przez Kongres Polonii Amerykańskiej w Connecticut. Fot. Asha Lassen

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com