Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Prezes PiS Jarosław...

PiS zdecydowanym liderem sondaży

09-26-2018

Na miesiąc przed wyborami samorządowymi sondaże przewidują zdecydowane zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości. Z badania Estymatora dla portalu DoRzeczy.pl wynika, że rządząca prawica zgarnęłaby 45 procent głosów, co dałoby jej jeszcze większą przewagę w Sejmie niż obecnie. Druga Platforma Obywatelska ma prawie dwukrotnie niższe poparcie.

45 proc. głosów dałoby PiS aż 254 z 460 mandatów w Sejmie. Platforma Obywatelska z wynikiem 23.9 proc. uzyskałaby 129 mandatów. Na trzecim miejscu znalazł się Sojusz Lewicy Demokratycznej (8.1 proc. – 32 mandaty), na czwartym PSL (7.4 proc. – 24), a na piątym Kukiz'15 (6.9 proc. – 20). Poniżej progu wyborczego są Nowoczesna (4.1 proc.), Partia Razem (1.9 proc.) i Partia Wolność (1.5 proc.). Politolodzy zwracają jednak uwagę, że wyniki wyborów samorządowych mogą się znacznie różnić od sondaży partyjnych.  

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Polskie Dni w Lake Compounce

8 czerwca rozpoczęły się dwudniowe obchody Polskich Dni w Lake Compounce w Bristolu, które już cyklicznie są organizowane co roku przez Kongres Polonii Amerykańskiej w Connecticut. Fot. Asha Lassen

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com