Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Nowa ambasador USA...

Nowa ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher przywitała się z Polakami

08-27-2018

Kilka dni temu w sieci opublikowane zostało krótkie wideo, za pośrednictwem którego nowa ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher wita się z Polakami. Swoje przemówienie zaczęła klasycznie, od „dzień dobry”, ale – co jest warte podkreślenia – wypowiedziała te słowa powitania po polsku!

W dalszej części nowa ambasador zwraca się do Polaków już w języku angielskim. – Nazywam się Georgette Mosbacher i jestem zaszczycona, że będę pełnić funkcję Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce – mówi, a w kolejnych słowach nawiązuje do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. – Jestem szczęśliwa, że Stany Zjednoczone mogą obchodzić tę wspaniałą rocznicę razem z Polakami – twierdzi, po czym podkreśla, że Polska i USA są przyjaciółmi i sojusznikami od ponad 240 lat. – Silna i bezpieczna Polska oznacza silniejszą Amerykę – stwierdza stanowczo w swoim przemówieniu nowa ambasador, po czym wspomina o roli Polski w NATO i współpracy w dziedzinie obronności między Polską a USA. Deklaruje też chęć działania na rzecz zacieśnienia więzi ekonomicznych poprzez rozwój handlu i inwestycji między oboma krajami.

– Nie mogę się doczekać przyjazdu do Polski i jeszcze lepszego poznania jej wspaniałych mieszkańców, kultury i historii – mówi Georgette Mosbacher i kończy swą wypowiedź – również po polsku –słowami: „Za naszą i Waszą wolność. Sto lat razem!”.

Całe nagranie można obejrzeć na YouTube: www.youtube.com/watch?v=SQunsDeE_Hk.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Dzień Polski w Salem

10 listopada Polonia spotkała się w Sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem, by wziąć udział w zorganizowanym tam po raz pierwszy Dniu Polski. Fot. J. Strawiński

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com