Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Koncert galowy na...

XV Światowy Festiwal Chórów Polonijnych w Koszalinie

08-10-2018

W dniach od 15 do 22 lipca br. w Koszalinie w województwie zachodniopomorskim odbył się XV Światowy Festiwal Chórów Polonijnych. Wzięło w nim udział siedem chórów z Czech, Białorusi i Ukrainy. Organizatorem festiwalu jest Zarząd Krajowy Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Na liście uczestników tegorocznego festiwalu znalazły się: chór „Malebor” (Donieck, Ukraina), chór żeński „A TO MY” (Praga, Czechy), chór „Kraj Rodzinny” (Baranowicze, Białoruś), chór Cantica Anima (Bar, Ukraina), chór im. Juliusza Zarębskiego (Żytomierz, Ukraina), chór mieszany Zgoda (Brześć, Białoruś), chór „Społem” (Mińsk, Białoruś). Dyrektorem artystycznym festiwalu był prof. Przemysław Pałka.

Częścią wydarzenia była Polonijna Akademia Chóralna, czyli warsztaty dla polskich chórów, zespołów wokalnych i dyrygentów spoza granic Polski. Koncert galowy odbył się 21 lipca w Filharmonii Koszalińskiej.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com