Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Koncert galowy na...

XV Światowy Festiwal Chórów Polonijnych w Koszalinie

08-10-2018

W dniach od 15 do 22 lipca br. w Koszalinie w województwie zachodniopomorskim odbył się XV Światowy Festiwal Chórów Polonijnych. Wzięło w nim udział siedem chórów z Czech, Białorusi i Ukrainy. Organizatorem festiwalu jest Zarząd Krajowy Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Na liście uczestników tegorocznego festiwalu znalazły się: chór „Malebor” (Donieck, Ukraina), chór żeński „A TO MY” (Praga, Czechy), chór „Kraj Rodzinny” (Baranowicze, Białoruś), chór Cantica Anima (Bar, Ukraina), chór im. Juliusza Zarębskiego (Żytomierz, Ukraina), chór mieszany Zgoda (Brześć, Białoruś), chór „Społem” (Mińsk, Białoruś). Dyrektorem artystycznym festiwalu był prof. Przemysław Pałka.

Częścią wydarzenia była Polonijna Akademia Chóralna, czyli warsztaty dla polskich chórów, zespołów wokalnych i dyrygentów spoza granic Polski. Koncert galowy odbył się 21 lipca w Filharmonii Koszalińskiej.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com