Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Pensjonat Seniora...

Pensjonat Seniora Eden w Maniowach na Podhalu – spędź jesień życia w Polsce

08-01-2018

Zarażają uśmiechami i pozytywną energią. Spełnieni jako rodzice, dziadkowie i partnerzy biznesowi. Łatwo nawiązują przyjaźnie, są serdeczni i życzliwi. Wytrwale dążą do zrealizowania swoich celów, a gdy uda im się je osiągnąć, wkładają całe serce, by wszystko było tak, jak należy. Jadwiga Dębska i Franciszek Łapczyński – właściciele prywatnego Pensjonatu Seniora EDEN w Maniowach – zapraszają do, jak sami to określają, istnego raju na ziemi, który wspólnymi siłami udało im się stworzyć.

Upływa szybko życie…

Proces starzenia jest nieuchronny i dotyczy każdego z nas. Zmieniają się nasze możliwości. Wraz z upływem czasu deficyty sprawności fizycznej i psychicznej zastępuje doświadczenie, rozwaga i umiejętność zachowania dystansu do mało istotnych spraw. Ważne jest, aby człowiek nie trzymał się kurczowo dotychczasowego trybu i sposobu życia. Należy stworzyć takie warunki, aby zauważyć pozytywne aspekty okresu życia, w którym się znajdujemy, zastępując utraconą wartość zupełnie nową. Ta faza życia może być spędzona aktywnie, z optymizmem, pogodą ducha i zyskanym na nowo sensem życia.

Rajski zakątek

EDEN to Pensjonat Seniora – „Assisted Living” – czyli forma zamieszkania z całodobową opieką. Umiejscowiony jest na Podhalu, w malowniczo położonej wsi Maniowy, nad Jeziorem Czorsztyńskim, na południu Polski. Region ten bogaty jest w różnorodne atrakcje, piękne krajobrazy, zachwycającą przyrodę oraz walory kulturowe. Maniowy są jedną z najbardziej turystycznych miejscowości w gminie. Pensjonat znajduje się w centrum wsi, w bliskim sąsiedztwie banku, apteki, centrum handlowego i naprzeciw kościoła parafialnego pw. św. Mikołaja. Z tyłu budynku jest duży parking dla mieszkańców oraz gości.

Pensjonat przeznaczony jest dla osób dorosłych, przewlekle somatycznie chorych, niepełnosprawnych fizycznie lub w podeszłym wieku, pragnących spędzić godnie jesień swojego życia.

Komfort i wygoda

Wizytówką pensjonatu jest oryginalne i niepowtarzalne, a zarazem spójne z całą architekturą budynku lobby – nowoczesne, przestrzenne, zachęcające do wejścia. W centralnym miejscu znajduje się wizerunek Chrystusa. W głębi znajduje się aneks wypoczynkowy wyposażony w duży, wygodny narożnik, usytuowany pod trójwymiarowym artystycznym freskiem z motywem górskim. Niespodzianką jest korona drzewa – symbol raju i stabilizacji. Korzenie drzewa i okazały pień mają początek w piwnicach budynku, a korona sięga 1. piętra. Nad całością z obrazu czuwają uśmiechnięte twarze właścicieli – Jadwigi i Franciszka.

Budynek powstawał przez około 16 lat, bez wsparcia ze środków publicznych, w tym również unijnych. Wielokrotnie przebudowywany, nie posiada barier architektonicznych. Spełnia wszystkie normy przewidziane prawem, posiada szerokie, oświetlone korytarze i schody, na każdej kondygnacji znajduje się łazienka przystosowana do kąpieli osób leżących oraz winda, dzięki której pensjonariusze bezproblemowo mogą przemieszczać się między piętrami. W ośrodku znajduje się także stylowo urządzona jadalnia, kaplica, sala ćwiczeń, sala indywidualnej terapii zajęciowej, siłownia i pokój kominkowy, gdzie centralne miejsce zajmuje piękny fortepian, na którym wnusia właścicieli – Milenka – zagrała koncert podczas inauguracji ośrodka 29 czerwca 2018 r. – Pragniemy, aby tradycją stały się podobne koncerty muzyczne, wieczorki poetyckie, taneczne i seanse filmowe, odwiedziny młodzieży szkolnej, zabawy, wycieczki piesze oraz autokarowe – zapewniają Jadwiga i Franciszek.

Jak w domu!

W obiekcie znajdują się komfortowo wyposażone apartamenty, pokoje jedno-, dwu- lub trzyosobowe, w większości z balkonami zwróconymi na panoramę Tatr i Jezioro Czorsztyńskie, z łazienkami, z toaletą i prysznicem, TV, wi-fi, w pełni wyposażone, z możliwością wynajęcia na pobyt czasowy lub stały. Każdy pokój na życzenie mieszkańca może przejść metamorfozę i być wyposażony w dodatkowe meble lub przedmioty według jego gustu.

Biblioteka to swoista „wisienka na torcie”. Duże okna, wygodne kolorowe kanapy, stylowe lampy. Punkt biblioteczny zapewnia dostęp do audiobooków i prasy, w zbiorach znajdują się książki o tematyce przygodowej, historycznej, kryminalnej oraz romanse, lektury, powieści i literatura religijna.

Aby nasi pensjonariusze czuli się zadbani i atrakcyjni, w obiekcie jest salon kosmetyczno-fryzjerski – dodają właściciele.

Kuchnia serwuje 3 pełne posiłki dziennie, ponadto są dostępne całodobowo przekąski, owoce i napoje oraz możliwość zaparzenia herbaty, kawy lub ziół. – Korzystając z dobrodziejstw Podhala, preferujemy wykorzystanie naturalnych i regionalnych produktów w naszej kuchni. Planujemy zakup pieca chlebowego, aby uatrakcyjnić to miejsce zapachem świeżo pieczonego pieczywa – informują Jadwiga i Franciszek.

Goście mile widziani

Kolejnym atrybutem ośrodka jest baza hotelowa, oferująca możliwość noclegu dla osób odwiedzających swoich bliskich. Goście i członkowie rodziny mogą być także zapraszani na okazjonalne uroczystości, święta, urodziny czy imieniny, a nawet całe weekendy.

Odpoczynek w ciszy i spokoju zapewnia otaczający budynek ogród, w którym znajdują się huśtawki, altana i ławeczki. Miejscem kultu religijnego jest przylegająca do ogrodu kapliczka zewnętrzna z figurką Matki Bożej Fatimskiej, wyeksponowana figura św. Franciszka oraz przepiękna kaplica, znajdująca się w środku budynku.

Jesień życia pełna barw

Różnica pomiędzy naszym pensjonatem a DPS-em, czyli tzw. domem starców, jest zasadnicza – tu nie ma miejsca ani czasu na wegetację, tutaj się zaczyna życie! Chodzi o to, aby swoją „jesień życia” spędzić radośnie, w spokoju, w najbardziej dogodnych warunkach, w pięknym regionie, w budynku o wysokim standardzie, w domowej i rodzinnej atmosferze, w ojczystym kraju… Zapewniamy opieką całodobową, w razie potrzeby aktywizujemy naszych podopiecznych i organizujemy im czas wolny w najbardziej atrakcyjny sposób – mówią właściciele Pensjonatu EDEN.

Ponieważ ośrodek funkcjonuje bez refundacji z NFZ, samorządu czy UE, pobyt w nim jest całkowicie odpłatny. To daje gwarancję, że potrzeby pensjonariuszy i ich dobre samopoczucie oraz satysfakcja z obsługi są na pierwszym miejscu.

„Zapraszamy!”

Pensjonat Seniora EDEN w Maniowach znajduje się w doskonałej lokalizacji i posiada świetne warunki mieszkaniowe. Zapewnia całodobową opiekę wykwalifikowanego personelu, co daje poczucie bezpieczeństwa pensjonariuszom i ich bliskim. Personel jest miły, życzliwy, empatyczny i przede wszystkim doświadczony. Pensjonariusze potrzebujący aktywizacji mogą korzystać z codziennej rehabilitacji w postaci zajęć kinezyterapii, fizjoterapii, masażu i jacuzzi. Terapia zajęciowa ma formę terapii manualnej, ruchowej i intelektualnej. Kolejny atut to konkurencyjne ceny. – Pensjonat EDEN nie należy do ośrodków zamkniętych, w ramach zasady Assistent Living, istnieje możliwość opuszczenia obiektu, wyjazdu lub samodzielnej wycieczki, oczywiście po uprzednim zgłoszeniu personelowi – tłumaczą właściciele ośrodka.

Wielu Polaków w młodości wyjechało do pracy „za wielką wodę”. W nadmiarze obowiązków, zabieganiu i pędzie życia nie zauważyli pojawiających się siwych włosów i nieuchronnie zbliżającej się starości. A z wiekiem tęsknota za krajem ojczystym coraz mocniej dokucza... Czasem brak możliwości pozostania z bliskimi jest powodem powrotu do kraju, co często oznacza powrót do opustoszałego i zaniedbanego domu, opuszczonego lata temu. Dla takich gości, wracających z różnych stron świata, został stworzony Pensjonat EDEN – po to, aby zostały im wynagrodzone trudy życia, długoletnia rozłąka z ojczyzną i ciężka praca – mówią państwo Jadwiga i Franciszek. – Wszystkich zainteresowanych serdecznie, z całą naszą staropolską gościnnością, zapraszamy! – dodają.

Promocja


Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Pensjonatu Seniora EDEN w Maniowach www.pensjonateden.com oraz na facebooku.
Jadwiga Dębska +48 692 999 103 (Polska), 973 464 8592 (USA)
Monika Palica + 48 531 538 808 (Polska)
E-mail:

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com