Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Pensjonat Seniora...

Pensjonat Seniora Eden w Maniowach na Podhalu – spędź jesień życia w Polsce

08-01-2018

Zarażają uśmiechami i pozytywną energią. Spełnieni jako rodzice, dziadkowie i partnerzy biznesowi. Łatwo nawiązują przyjaźnie, są serdeczni i życzliwi. Wytrwale dążą do zrealizowania swoich celów, a gdy uda im się je osiągnąć, wkładają całe serce, by wszystko było tak, jak należy. Jadwiga Dębska i Franciszek Łapczyński – właściciele prywatnego Pensjonatu Seniora EDEN w Maniowach – zapraszają do, jak sami to określają, istnego raju na ziemi, który wspólnymi siłami udało im się stworzyć.

Upływa szybko życie…

Proces starzenia jest nieuchronny i dotyczy każdego z nas. Zmieniają się nasze możliwości. Wraz z upływem czasu deficyty sprawności fizycznej i psychicznej zastępuje doświadczenie, rozwaga i umiejętność zachowania dystansu do mało istotnych spraw. Ważne jest, aby człowiek nie trzymał się kurczowo dotychczasowego trybu i sposobu życia. Należy stworzyć takie warunki, aby zauważyć pozytywne aspekty okresu życia, w którym się znajdujemy, zastępując utraconą wartość zupełnie nową. Ta faza życia może być spędzona aktywnie, z optymizmem, pogodą ducha i zyskanym na nowo sensem życia.

Rajski zakątek

EDEN to Pensjonat Seniora – „Assisted Living” – czyli forma zamieszkania z całodobową opieką. Umiejscowiony jest na Podhalu, w malowniczo położonej wsi Maniowy, nad Jeziorem Czorsztyńskim, na południu Polski. Region ten bogaty jest w różnorodne atrakcje, piękne krajobrazy, zachwycającą przyrodę oraz walory kulturowe. Maniowy są jedną z najbardziej turystycznych miejscowości w gminie. Pensjonat znajduje się w centrum wsi, w bliskim sąsiedztwie banku, apteki, centrum handlowego i naprzeciw kościoła parafialnego pw. św. Mikołaja. Z tyłu budynku jest duży parking dla mieszkańców oraz gości.

Pensjonat przeznaczony jest dla osób dorosłych, przewlekle somatycznie chorych, niepełnosprawnych fizycznie lub w podeszłym wieku, pragnących spędzić godnie jesień swojego życia.

Komfort i wygoda

Wizytówką pensjonatu jest oryginalne i niepowtarzalne, a zarazem spójne z całą architekturą budynku lobby – nowoczesne, przestrzenne, zachęcające do wejścia. W centralnym miejscu znajduje się wizerunek Chrystusa. W głębi znajduje się aneks wypoczynkowy wyposażony w duży, wygodny narożnik, usytuowany pod trójwymiarowym artystycznym freskiem z motywem górskim. Niespodzianką jest korona drzewa – symbol raju i stabilizacji. Korzenie drzewa i okazały pień mają początek w piwnicach budynku, a korona sięga 1. piętra. Nad całością z obrazu czuwają uśmiechnięte twarze właścicieli – Jadwigi i Franciszka.

Budynek powstawał przez około 16 lat, bez wsparcia ze środków publicznych, w tym również unijnych. Wielokrotnie przebudowywany, nie posiada barier architektonicznych. Spełnia wszystkie normy przewidziane prawem, posiada szerokie, oświetlone korytarze i schody, na każdej kondygnacji znajduje się łazienka przystosowana do kąpieli osób leżących oraz winda, dzięki której pensjonariusze bezproblemowo mogą przemieszczać się między piętrami. W ośrodku znajduje się także stylowo urządzona jadalnia, kaplica, sala ćwiczeń, sala indywidualnej terapii zajęciowej, siłownia i pokój kominkowy, gdzie centralne miejsce zajmuje piękny fortepian, na którym wnusia właścicieli – Milenka – zagrała koncert podczas inauguracji ośrodka 29 czerwca 2018 r. – Pragniemy, aby tradycją stały się podobne koncerty muzyczne, wieczorki poetyckie, taneczne i seanse filmowe, odwiedziny młodzieży szkolnej, zabawy, wycieczki piesze oraz autokarowe – zapewniają Jadwiga i Franciszek.

Jak w domu!

W obiekcie znajdują się komfortowo wyposażone apartamenty, pokoje jedno-, dwu- lub trzyosobowe, w większości z balkonami zwróconymi na panoramę Tatr i Jezioro Czorsztyńskie, z łazienkami, z toaletą i prysznicem, TV, wi-fi, w pełni wyposażone, z możliwością wynajęcia na pobyt czasowy lub stały. Każdy pokój na życzenie mieszkańca może przejść metamorfozę i być wyposażony w dodatkowe meble lub przedmioty według jego gustu.

Biblioteka to swoista „wisienka na torcie”. Duże okna, wygodne kolorowe kanapy, stylowe lampy. Punkt biblioteczny zapewnia dostęp do audiobooków i prasy, w zbiorach znajdują się książki o tematyce przygodowej, historycznej, kryminalnej oraz romanse, lektury, powieści i literatura religijna.

Aby nasi pensjonariusze czuli się zadbani i atrakcyjni, w obiekcie jest salon kosmetyczno-fryzjerski – dodają właściciele.

Kuchnia serwuje 3 pełne posiłki dziennie, ponadto są dostępne całodobowo przekąski, owoce i napoje oraz możliwość zaparzenia herbaty, kawy lub ziół. – Korzystając z dobrodziejstw Podhala, preferujemy wykorzystanie naturalnych i regionalnych produktów w naszej kuchni. Planujemy zakup pieca chlebowego, aby uatrakcyjnić to miejsce zapachem świeżo pieczonego pieczywa – informują Jadwiga i Franciszek.

Goście mile widziani

Kolejnym atrybutem ośrodka jest baza hotelowa, oferująca możliwość noclegu dla osób odwiedzających swoich bliskich. Goście i członkowie rodziny mogą być także zapraszani na okazjonalne uroczystości, święta, urodziny czy imieniny, a nawet całe weekendy.

Odpoczynek w ciszy i spokoju zapewnia otaczający budynek ogród, w którym znajdują się huśtawki, altana i ławeczki. Miejscem kultu religijnego jest przylegająca do ogrodu kapliczka zewnętrzna z figurką Matki Bożej Fatimskiej, wyeksponowana figura św. Franciszka oraz przepiękna kaplica, znajdująca się w środku budynku.

Jesień życia pełna barw

Różnica pomiędzy naszym pensjonatem a DPS-em, czyli tzw. domem starców, jest zasadnicza – tu nie ma miejsca ani czasu na wegetację, tutaj się zaczyna życie! Chodzi o to, aby swoją „jesień życia” spędzić radośnie, w spokoju, w najbardziej dogodnych warunkach, w pięknym regionie, w budynku o wysokim standardzie, w domowej i rodzinnej atmosferze, w ojczystym kraju… Zapewniamy opieką całodobową, w razie potrzeby aktywizujemy naszych podopiecznych i organizujemy im czas wolny w najbardziej atrakcyjny sposób – mówią właściciele Pensjonatu EDEN.

Ponieważ ośrodek funkcjonuje bez refundacji z NFZ, samorządu czy UE, pobyt w nim jest całkowicie odpłatny. To daje gwarancję, że potrzeby pensjonariuszy i ich dobre samopoczucie oraz satysfakcja z obsługi są na pierwszym miejscu.

„Zapraszamy!”

Pensjonat Seniora EDEN w Maniowach znajduje się w doskonałej lokalizacji i posiada świetne warunki mieszkaniowe. Zapewnia całodobową opiekę wykwalifikowanego personelu, co daje poczucie bezpieczeństwa pensjonariuszom i ich bliskim. Personel jest miły, życzliwy, empatyczny i przede wszystkim doświadczony. Pensjonariusze potrzebujący aktywizacji mogą korzystać z codziennej rehabilitacji w postaci zajęć kinezyterapii, fizjoterapii, masażu i jacuzzi. Terapia zajęciowa ma formę terapii manualnej, ruchowej i intelektualnej. Kolejny atut to konkurencyjne ceny. – Pensjonat EDEN nie należy do ośrodków zamkniętych, w ramach zasady Assistent Living, istnieje możliwość opuszczenia obiektu, wyjazdu lub samodzielnej wycieczki, oczywiście po uprzednim zgłoszeniu personelowi – tłumaczą właściciele ośrodka.

Wielu Polaków w młodości wyjechało do pracy „za wielką wodę”. W nadmiarze obowiązków, zabieganiu i pędzie życia nie zauważyli pojawiających się siwych włosów i nieuchronnie zbliżającej się starości. A z wiekiem tęsknota za krajem ojczystym coraz mocniej dokucza... Czasem brak możliwości pozostania z bliskimi jest powodem powrotu do kraju, co często oznacza powrót do opustoszałego i zaniedbanego domu, opuszczonego lata temu. Dla takich gości, wracających z różnych stron świata, został stworzony Pensjonat EDEN – po to, aby zostały im wynagrodzone trudy życia, długoletnia rozłąka z ojczyzną i ciężka praca – mówią państwo Jadwiga i Franciszek. – Wszystkich zainteresowanych serdecznie, z całą naszą staropolską gościnnością, zapraszamy! – dodają.

Promocja


Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Pensjonatu Seniora EDEN w Maniowach www.pensjonateden.com oraz na facebooku.
Jadwiga Dębska +48 692 999 103 (Polska), 973 464 8592 (USA)
Monika Palica + 48 531 538 808 (Polska)
E-mail:

wróć

Fotorelacje

Polonijny Dzień Dwujęzyczności w Bostonie

W niedzielę, 21 października, w sali Jana Pawła II w południowym Bostonie odbyły się obchody Polonijnego Dnia Dwujęzyczności. Program wydarzenia był bardzo zróżnicowany i przewidywał wiele atrakcji, między innymi występy artystyczne, ciekawe spotkania i pokazy. Organizatorką imprezy była Sylwia Wadach-Kloczkowska. Fot. Barbara Bilińska Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
10-25-2018
Wykład Julie Roberts Szczepankiewicz w Bibliotece Publicznej w Chicopee
10-26-2018
Halloween w klubie PACC w Webster
10-27-2018
Halloween w Klubie Polonez
10-27-2018
Halloween w Parku Piłsudskiego w Holyoke
10-27-2018
Kostiumowa zabawa Halloween w Klubie Polonia, Inc. w St Petersburg
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com