Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Pieniądze mają być...

Państwowe pieniądze na piłkę nożną

07-27-2018

42 mln zł – tyle pieniędzy przez trzy najbliższe lata ma wpłynąć do polskiej ekstraklasy piłkarskiej od Totalizatora Sportowego i PKO Banku Polskiego. Porozumienie w tej sprawie podpisał 20 lipca br. na Stadionie Narodowym w Warszawie premier Mateusz Morawiecki. Pieniądze mają być przeznaczone w klubach na pracę z młodzieżą i rozwój młodych talentów.

Jestem szczęśliwy, że mamy narodowych czempionów, polskie firmy, które zdecydowały się wspierać ekstraklasę istotnymi kwotami, żeby z młodych chłopaków wyrastały największe światowe talenty, które w przyszłości będą dawały nam radość ze zwycięstw. Mamy szansę być mistrzem świata w wytrenowaniu młodej kadry juniorskiej do jednej z najlepszych – mówił premier.

W ramach podpisanej umowy wspomniane Totalizator Sportowy i PKO będą promowane na stadionach, a ich logotypy pojawią się na koszulkach piłkarzy. Partnerem tytularnym Ekstraklasy pozostanie firma Lotto.

Ekstraklasa to już nie tylko piłka nożna, sport i biznes. To już coś więcej i w tym „więcej” chcemy uczestniczyć. Chcielibyśmy, by w drużynach było jak najwięcej młodych piłkarzy. I to jest nasz cel sportowy. Drugi, by w perspektywie 10 lat Ekstraklasa znalazła się w grupie 10 najlepszych lig w Europie – powiedział Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com