Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Pieniądze mają być...

Państwowe pieniądze na piłkę nożną

07-27-2018

42 mln zł – tyle pieniędzy przez trzy najbliższe lata ma wpłynąć do polskiej ekstraklasy piłkarskiej od Totalizatora Sportowego i PKO Banku Polskiego. Porozumienie w tej sprawie podpisał 20 lipca br. na Stadionie Narodowym w Warszawie premier Mateusz Morawiecki. Pieniądze mają być przeznaczone w klubach na pracę z młodzieżą i rozwój młodych talentów.

Jestem szczęśliwy, że mamy narodowych czempionów, polskie firmy, które zdecydowały się wspierać ekstraklasę istotnymi kwotami, żeby z młodych chłopaków wyrastały największe światowe talenty, które w przyszłości będą dawały nam radość ze zwycięstw. Mamy szansę być mistrzem świata w wytrenowaniu młodej kadry juniorskiej do jednej z najlepszych – mówił premier.

W ramach podpisanej umowy wspomniane Totalizator Sportowy i PKO będą promowane na stadionach, a ich logotypy pojawią się na koszulkach piłkarzy. Partnerem tytularnym Ekstraklasy pozostanie firma Lotto.

Ekstraklasa to już nie tylko piłka nożna, sport i biznes. To już coś więcej i w tym „więcej” chcemy uczestniczyć. Chcielibyśmy, by w drużynach było jak najwięcej młodych piłkarzy. I to jest nasz cel sportowy. Drugi, by w perspektywie 10 lat Ekstraklasa znalazła się w grupie 10 najlepszych lig w Europie – powiedział Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com