Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
I Międzynarodowy Polonijny Festiwal Biegowy I Międzynarodowy...

I Międzynarodowy Polonijny Festiwal Biegowy Pułtusk 2018

07-24-2018

W dniach 24-25 sierpnia 2018 roku w Pułtusku odbędzie się I Międzynarodowy Polonijny Festiwal Biegowy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: występy artystyczne, piknik rodzinny, grill, ale przede wszystkim różnorodne trasy biegowe dla każdego uczestnika, bez względu na kondycję fizyczną czy wiek. Najważniejszym będzie Bieg 1918 na pamiątkę odzyskania niepodległości.

Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do posiadania pozwolenia na udział w biegu od rodziców lub prawnych opiekunów, z ich podpisem i nr PESEL. Warunkiem dopuszczenia do startu jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego wraz z dowodem osobistym, w momencie weryfikacji zawodnika w Biurze Zawodów.

Program imprezy:

PIĄTEK – 24 SIERPNIA

  • 18:00 – Koncert na otwarcie Festiwalu
  • 21:00 – Bieg 1918
  • 22:00 – Bieg nocny śladami historii Pułtuska

SOBOTA – 25 SIERPNIA

  • 9:30 – Półmaraton
  • 12:00 – Biegi dzieci i młodzieży
  • 12:30 – Rodzinny Piknik Polonijny
  • 19:30 – Koncert Muzyczny
  • 20:00 – Wspólny grill dla biegaczy

NIEDZIELA – 26 SIERPNIA

  • 10:00 – Bieg po Puszczy Białej
  • 11:30 – Zakończenie III Festiwalu Biegów

I Międzynarodowy Polonijny Festiwal Biegowy Pułtusk 2018 jest wydarzeniem, które z jednej strony ma za zadanie popularyzację sportu jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu, a z drugiej strony umacnianie więzi z ojczyzną Polonii i Polaków mieszkających poza granicami kraju.

opr. wem

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com