Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
- Jeśli chodzi o...

Spotkanie Duda-Trump jeszcze w tym roku?

06-18-2018

Szef Gabinetu Prezydenta RP prof. Krzysztof Szczerski poinformował, że kolejne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem planowane jest jeszcze w tym roku. To ważne słowa, bowiem od czasu przyjęcia nowelizacji ustawy o IPN w stosunkach polsko-amerykańskich dostrzec można stagnację. 

Jeśli chodzi o spotkanie z prezydentem Trumpem, ono rzeczywiście jest planowane w tym roku – mówił podczas konferencji prasowej 15 maja br. prof. Szczerski. – Mogę zdradzić, że w jednej z niedawnych korespondencji, a tych listów panowie wymieniali ostatnio sporo przy różnych okazjach, znalazł się passus mówiący o nadziei prezydenta Trumpa na rychłe spotkanie i rozmowę na dwustronne tematy pomiędzy polskim a amerykańskim prezydentem. Bierzemy to zdanie, tę opinię z listu prezydenta Trumpa do prezydenta Dudy za kolejny sygnał tego, że ta gotowość i zainteresowanie rozmową dwóch prezydentów jeszcze w tym roku jest – powiedział prof. Krzysztof Szczerski.

Szef Gabinetu Prezydenta RP dodał, że najpierw trzeba znaleźć „dobrą datę, dobry moment do tego, aby odbyć tę rozmowę w sposób właściwy, spokojny – taki, który by pokazał kolejny krok naprzód”. – To, co było ustalane w Warszawie w lipcu zeszłego roku (podczas wizyty prezydenta Trumpa w Polsce – red.), jest dzisiaj realizowane, więc możemy mówić spokojnie o tym, że poprzednie spotkania przyniosły ustalenia i one są wypełnione. Teraz będziemy musieli [zastanowić się], czy chcemy odbyć kolejne, po to, żeby powziąć nowe ustalenia. Wola potwierdzona pisemnie jest i myślę, że będzie ona realizowana. I nad tym teraz będziemy pracować – dodał prof. Krzysztof Szczerski. 

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Dzień Polski w Salem

10 listopada Polonia spotkała się w Sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem, by wziąć udział w zorganizowanym tam po raz pierwszy Dniu Polski. Fot. J. Strawiński

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com