Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
- Jeśli chodzi o...

Spotkanie Duda-Trump jeszcze w tym roku?

06-18-2018

Szef Gabinetu Prezydenta RP prof. Krzysztof Szczerski poinformował, że kolejne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem planowane jest jeszcze w tym roku. To ważne słowa, bowiem od czasu przyjęcia nowelizacji ustawy o IPN w stosunkach polsko-amerykańskich dostrzec można stagnację. 

Jeśli chodzi o spotkanie z prezydentem Trumpem, ono rzeczywiście jest planowane w tym roku – mówił podczas konferencji prasowej 15 maja br. prof. Szczerski. – Mogę zdradzić, że w jednej z niedawnych korespondencji, a tych listów panowie wymieniali ostatnio sporo przy różnych okazjach, znalazł się passus mówiący o nadziei prezydenta Trumpa na rychłe spotkanie i rozmowę na dwustronne tematy pomiędzy polskim a amerykańskim prezydentem. Bierzemy to zdanie, tę opinię z listu prezydenta Trumpa do prezydenta Dudy za kolejny sygnał tego, że ta gotowość i zainteresowanie rozmową dwóch prezydentów jeszcze w tym roku jest – powiedział prof. Krzysztof Szczerski.

Szef Gabinetu Prezydenta RP dodał, że najpierw trzeba znaleźć „dobrą datę, dobry moment do tego, aby odbyć tę rozmowę w sposób właściwy, spokojny – taki, który by pokazał kolejny krok naprzód”. – To, co było ustalane w Warszawie w lipcu zeszłego roku (podczas wizyty prezydenta Trumpa w Polsce – red.), jest dzisiaj realizowane, więc możemy mówić spokojnie o tym, że poprzednie spotkania przyniosły ustalenia i one są wypełnione. Teraz będziemy musieli [zastanowić się], czy chcemy odbyć kolejne, po to, żeby powziąć nowe ustalenia. Wola potwierdzona pisemnie jest i myślę, że będzie ona realizowana. I nad tym teraz będziemy pracować – dodał prof. Krzysztof Szczerski. 

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Wakacje z Panem Bogiem w Perth Amboy, NJ

Kolejny rok z rzędu w dniach od 1 do 7 lipca odbyły się „Wakacje z Panem Bogiem” organizowane przez parafię św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ na czole z o. Waldemarem Łątkowskim i grupą opiekunów, wśród których były również Siostry Służebniczki NMP NP z New Jersey. Wakacje miały miejsce nad Lake George w północnej części stanu Nowy Jork. Uczestniczyło w nich 120 dzieci i młodzieży, a najmłodsza uczestniczka miała zaledwie dwa latka. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
07-24-2018
Doroczny letni festyn parafialny w parafii Christ the Reedemer
07-25-2018
Błogosławieństwo pojazdów i kierujących w parafii św. Róży z Limy
07-26-2018
Koncert „Król Polki”
07-27-2018
XV Kongres Trzeźwości w Sanktuarium MB Częstochowskiej w Doylestown
07-27-2018
Zabawa taneczna w Klubie Pułaskiego w Central Falls
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com