Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Rejs dookoła świata...

„Dar Młodzieży” wyruszył w rejs dookoła świata

05-20-2018

W niedzielę 20 maja z Gdyni w Rejs Niepodległości wypłynął żaglowiec „Dar Młodzieży”. Statek zawinie do 22 portów w 18 państwach na całym świecie. Odwiedzi też Panamę, gdzie w styczniu 2019 roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży.

Rejs dookoła świata odbywa się dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Potrwa prawie rok, a przez pokład żaglowca przewinie się ponad 530 studentów i uczniów. Trasa „Daru Młodzieży” wiedzie m.in. przez Tallin, Kopenhagę, Bremenhaven, Bordeaux, Teneryfę, Kapsztad, Dżakartę, Singapur, Szanghaj, Osakę, San Francisco, Los Angeles, Acapulco, Miami i Londyn. Do Gdyni żaglowiec ma powrócić 28 marca 2019 roku.

Ta fregata pod pełnymi żaglami niech zachwyca was swym pięknem, niech zachwyca swoim pięknem cały świat. Niech zachwyca pięknem i niech przypomina o tym wielkim dziele naszych przodków, o odbudowie niepodległej Rzeczypospolitej i niech mówi o tym wielkim dziele, które jest przed nami, czyli o budowie wielkiej Rzeczpospolitej w najbliższych latach, w najbliższych dekadach – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości wypłynięcia statku „Dar Młodzieży” w Rejs Niepodległości.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com