Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Rejs dookoła świata...

„Dar Młodzieży” wyruszył w rejs dookoła świata

05-20-2018

W niedzielę 20 maja z Gdyni w Rejs Niepodległości wypłynął żaglowiec „Dar Młodzieży”. Statek zawinie do 22 portów w 18 państwach na całym świecie. Odwiedzi też Panamę, gdzie w styczniu 2019 roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży.

Rejs dookoła świata odbywa się dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Potrwa prawie rok, a przez pokład żaglowca przewinie się ponad 530 studentów i uczniów. Trasa „Daru Młodzieży” wiedzie m.in. przez Tallin, Kopenhagę, Bremenhaven, Bordeaux, Teneryfę, Kapsztad, Dżakartę, Singapur, Szanghaj, Osakę, San Francisco, Los Angeles, Acapulco, Miami i Londyn. Do Gdyni żaglowiec ma powrócić 28 marca 2019 roku.

Ta fregata pod pełnymi żaglami niech zachwyca was swym pięknem, niech zachwyca swoim pięknem cały świat. Niech zachwyca pięknem i niech przypomina o tym wielkim dziele naszych przodków, o odbudowie niepodległej Rzeczypospolitej i niech mówi o tym wielkim dziele, które jest przed nami, czyli o budowie wielkiej Rzeczpospolitej w najbliższych latach, w najbliższych dekadach – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości wypłynięcia statku „Dar Młodzieży” w Rejs Niepodległości.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com